Cynthia Hand - Nadpozemská

štvrtok 20. decembra 2012

Ahojte dnes som si pre vás pripravila recenziu na knihu aby som to tu trochu spestrila.


Autor: Cynthia Hand
Originálny názov: Unearthly
Vydavateľstvo: CooBoo
Rok vydania: 2012
Počet strán: 372
Séria: Nadpozemská

Clara je bytosť s anjelskou krvou. Má poslanie, ktoré sa jej po častiach zjavuje. Musí zachrániť neznámeho chlapca z horiaceho lesa. Netuší však, kto je ten chlapec a prečo ho má zachrániť.
Po presťahovaní sa do nového mesta sa Clara zoznámi s Christianom, tajomným chlapcom z vízie. Christian je charizmatický, milý, veľmi pekný, ale má priateľku a tak si Claru sotva všimne.  
Musím si priznať, že najviac na tejto knihe ma upútala práve obálka a viem, že by sa nemali knihy súdiť podľa obalu ale táto obálka je veľmi krásna. Kúpu určite neľutujem, pretože tento príbeh je úžasný. Hlavná hrdinka je sympatická už len tým, že sa správa normálne na nič sa nehrá a nie je to ten typ hlavnej hrdinky, ktorá vám začne liezť na nervy. Kniha obsahuje zaujímave postavy napríklad Clarinu prvú kamarátku Wendy alebo Angelu s tajomstvom, Wendynho otravného brata Tuckera, ktorý možno nakoniec nebude taký otravný ako vyzerá. Počas čítania som bola veľmi veľa krát prekvapená, dej je nepredvídateľný v knihe nehýbala láska, humor a musím uznať, že som sa pri čítaní vôbec nenudila. Pokiaľ ste fantasy magor ako ja kniha by vám určite nemala chýbať. :)

Mali by ste záujem aj o ďalšie recenzie na knihy? 

6 komentárov

 1. Hezká recenze, v poslední době mě hrozně baví fantasy :) a ano, ráda bych tu viděla další recenze ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Pěkný článek, já už se nemůžu dočkat na vánoční dárek od ségry taky to bude knížka a jakou, to si nechám jako překvápko :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. o této knížce jsem neslyšela, ale mám ráda fantasy knížky a tahle vypadá oúravdu zajímavě:)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Já čtu jiné žánry :-) Tyto mě příliš neberou :-) Například Lauren Conrad, to je moje :-) A nebo také Hunger games :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Vypadá zajímavě ;) Možná ji někdy přečtu :)

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.