Lauren Oliver- Delírium

streda 9. januára 2013

Autor: Lauren Oliver
Vydavateľstvo COOBOO
Rok vydania: 2012
Počet strán: 360

Viete si predstaviť, že žijete vo svete v ktorom je láska choroba, proti ktorej sa musíte liečiť? Nie? Tak hlavná hrdinka tejto knihy, Lena v ňom žije. 

Už pred desiatkami rokov v Spojených štátoch uznali lásku, za smrteľnú chorobu, proti ktorej sa musí liečiť. Každý kto už má osemnásť rokov musí absolvovať zákrok po ktorom nebude viac schopný "ochorieť" (zaľúbiť sa). Následne mu bude pridelený partner s ktorým si založí rodinu, samozrejme bez žiadny citov.

Život bez lásky je život bez bolestí = lepší život. 

Lena má za pár mesiacov podstúpiť zákrok a nemôže sa dočkať. Teší sa na presne nalinkovanú budúcnosť a snaží sa urobiť čo najlepší dojem, aby získala dobrého muža. Všetko sa však skomplikuje ked Lena spozná Alexa a vtedy sa stane niečo čomu sa snažila vyhnúť - zamiluje sa aj ked sa tomu bráni nejde to. 

Na túto knihu som sa veľmi tešila a musela som si ju okamžite zaobstarať a nesklamala.  Autorka vás nenápadne vtiahne do deju úplne nového sveta s novými pravidlami. Život bez lásky je pre mňa nepredstaviteľný a predsa je v tejto knihe veľmi reálny. Prísne kontrolovanie dospievajúcich, obmedzené stretávanie opačného pohlavia medzi sebou pred podstúpením zákroku to všetko mi nahnalo zimomriavky.  

Na začiatku každej kapitoly nájdete úryvok alebo citát z odbornej literatúry, ktorý súvisí s dejom a dodáva knihe originalitu. Postavu Leny som si hned obľúbila a páčilo sa mi, že sa snažila ísť si za svojím. Tiež by bola veľmi sympatická jej najlepšia kamarátka Hanna, ktorá je podľa mňa ten správny typ najlepšej kamarátky.  Nenapadá mi nič čo by som knihe vytkla, možno, iba niektoré opisy boli zbytočne dlhé ale určite neodradia.  

Pokiaľ vás kniha zaujala môžete si ju objednať tu. :) 

10 komentárov

 1. Já jsem dočetla nedávno knihu kterou jsem dostala pod stromeček od milované sestry která ví čím mě potěšit, ale teď asi knihy mohu hodit stranou protože po nemoci nemoci která mi školu možná ještě párkrát znemožní se tam hodlám jít podívat, takže se musím spíš učit. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. ja som nebola velky čitatel ale vdaka tebe začnem tato kniha vyzera super! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. O této knize už jsem slyšela, ještě jsem se k ní ale bohužel nedostala :(

  OdpovedaťOdstrániť
 4. čitala som ju a je naozaj dobra len ten koniec! bude pokracovanie?

  OdpovedaťOdstrániť
 5. áno má :) čoskoro vychádza pod názvom Pandemonium

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Párkrát jsem jí viděla za výlohou :)
  Podle tvého popisu se mi líbí! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Už jsem si jí i listovala, ale pak mě odradila ta cena... ale půjčím si ji po povinný četbě v knihovně :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Veľmi zaujímavo znie obsah knižky. Asi si ju aj kúpim ?)
  Zavítaj na moju giveaway: http://momosbeautydiary.blogspot.sk/2013/01/giveaway-ii.html

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Ako vždy krásna a super recenzia :)

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.