Mary Lindseyová- Črepiny duší

štvrtok 24. januára 2013


Autor: Mary Lindseyová
Vydavateľstvo COOBOO
Rok vydania: 2012
Počet strán: 304

Pokiaľ vás už nebavia upíry, vlkolaci, anjeli čí víly , tak tu mám niečo pre vás. Konečne je tu niečo nové.
     Predstavte si, že počujete hlasy, ktoré nepočuje nikto okrem vás a vaše okolie vás začne považovať za blázna. Najhoršie na tom je, že vy sa tak začínate cítiť.

     Presne takýto pocit má hlavná hrdinka knihy, Lenzi. Hlasy a vidiny sú stále silnejšie a Lenzi sa začína báť o svoje duševné zdravie. Prežíva to, ešte intenzívnejšie, pretože len nedávno jej otec spáchal samovraždu, kvôli chorobe. Všetko sa však zmení keď na scénu príde Alden. Chlapec s ktorým Lenzi nechce mať nič spoločné no nevie s tým bojovať dlho. Alden jej vysvetľuje, že má schopnosť počuť hlasy mŕtvych duší. Lenzi sa nachádza v zložitej situácií v ktorej rieši svojho žiarlivého priateľa Zaka, smrť jej otca, plus tajomného chlapca duchov.

     Táto kniha sa číta naozaj ľahko. Ani neviem ako a ocitla som sa na konci. Na začiatku som bola mierne zmätená z veľkého prívalu informácií ale všetko postupne začínalo dávať zmysel a do deju som sa rýchlo vžila.  Autorka vás po celý čas drží v napätí a prinúti vás čítať ďalej a ďalej. Veľmi sa mi páčilo ako sa zahrala z námetov sveta mŕtvych.  Knihe nechýbal humor, zábavne boli myšlienkové pochody Lenzi a postavu Aldena si zamilujete.  Dielo má aj temné stránky v podobe Posadnutých duchov, ktorí chcú ovládnuť vaše telo a nikdy vám ho nevrátiť.  Presne takýto duch čaká na Lenzi ale viac neprezradím.
     Ak si chcete oddýchnuť po namáhavom opravovaní polročných známok, odporúčam siahnuť práve po tejto knihe. 

Pokiaľ ste knihu ešte nečítali zakúpte si ju tu.Za poskytnutie recenzného výtlačku dakujem vydavateľstvu Albatros Media.  J
Prečítaj si recenzie aj na:
Päťdesiat odtieňov sivej
Delírium
Nadpozemská5 komentárov

 1. už som ti chcela písať, že čo bude s recenziami a konečne si nejaku pridala! :) nad touto knihou som rozmýšlala a recezia znie fajn

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Táto kniha vyzerá veľmi zaujímavo- asi sa po nej pozriem v knižnici :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Fíha, to by mohla byť zaujímavá kniha..

  www.seesimona.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Kniha má zajimavé téma, určitě bych si ji ráda přečetla.:) Dík za recenzi!

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.