Cynthia Handová - Zasvätená

piatok 22. februára 2013


Ahojte! :) 
už veľmi dlho to nebola žiadna recenzia na nejakú dobrú knížku tak to teraz idem napraviť. !Táto recenzia je na druhý diel, takže pokiaľ ste nečítali prvý diel Nadpozemská radím vám najskôr prečítať recenziu na prvý diel. Nájdete ju tu. !


Autor: Cynthia Handová 
Vydavateľstvo COOBOO
Rok vydania: 2013
Počet strán: 341

Claru čaká posledný ročník a je plná obáv z nesplneného anjelského poslania. Pomaly sa dostáva do milostného trojuholníka Tucker verzus Christian a desí ju hrozivá predpoved smrti niekoho kto jej je veľmi blízky. Kto to bude?? 

V prvej knihe sme sa mohli zoznámiť s anjelským svetom. Prvú knihu by som prirovnala k prijemnej romanci s náznakom fantasy. V druhej knihe vás však anjelský svet pohltí. Páčilo sa mi, že anjelska tematika sa tam rozoberala oveľa viac ako v prvej. Autorka pekne priblížila svet anjelov , ktorých vytvorila. Stretneme sa tam s viacerými anjelskými bytosťami na anjelskej - kongregácií a spoznáme bližšie minulosť Clarynej mamy. Na knihe mi sem-tam prekážal kvetnatý opis romantických pasáži našla som tam príliš veľa klišé, ale niekomu sa to páči. Tieto scény však veľmi ľahko odpustím, pretože postava Clary je príliš sympatická na to, aby ste sa na ňu hnevali. Hlavne ma bavilo ako autorka prirovnávala niektoré situácie k chronicky známym filmovým situáciám. 

Pokiaľ ste knihu ešte nečítali zakúpte si ju tu.Za poskytnutie recenzného výtlačku dakujem vydavateľstvu Albatros Media.  J

4 komentáre

 1. citala som jednotku a na dvojku setrim :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. tato séria vyzerá byť zaujimavá :)))

  OdpovedaťOdstrániť
 3. milujem knižky, určite siahnem aj po tejto :)
  BeeKey

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.