E L James Pätdesiat odtienov temnoty

piatok 15. marca 2013Ahojte,
dočkali sme sa a máme tu piatok ja som si pre vás dnes pripravila recenziu, takže pokiaľ hľadáte víkendové čítanie tak čítajte dalej. :) 

Autor: E L James 
Vydavateľstvo XYZ
Rok vydania: 2013
Počet strán: 656

     Pokračovanie svetového bestselleru Päťdesiat odtieňov sivej je už na svete aj v slovenskom jazyku a čo nás čaká v Päťdesiatich odtieňov temnoty?? !Táto recenzia je na druhý diel, takže pokiaľ ste nečítali prvý diel Päťdesiat odtieňov sivej  radím vám najskôr prečítať recenziu na prvý diel. Nájdete ju tu. !

      Opäť sa ponoríme do bohatého svete Christiana Greya, ktorý nám v druhej knihe odhaľuje svoje temné stránky pekne postupne. Kniha má na môj vkus trochu rýchly rozbeh, pretože Anna a Christian sa uzmieria pomerne rýchlo čakala som, že to bude trvať dlhšie. Ako som už naznačila druhá kniha nie je zameraná len na úchylné chúťky pána Greya ale aj na jeho minulosť, ktorá sa v knihe objaví v živej podobe -  ála bláznivá bývala subka Leila. Trochu ma sklamalo, že autorka nedala Leile väčší priestor, podľa mňa by bola zaujímavá postava. Bližšie spoznáme aj pedofilnú pani Robinsonovú, ktorá sa bude snažiť miešať karty. Musím uznať, že dej druhého dielu bol oveľa pútavejší ako prvý. Pričom prvý diel sa mohol zdať trochu jednotvárni tak v pokračovaní môžeme pozorovať zmenu samotného Greya. Ale ako veľmi je ochotný zmeniť sa pre lásku? Bude ochotný vzdať sa svojho zvráteného životného štýlu pre ženu, ktorú miluje? A miluje vôbec Annu?? Toto všetko sa postupne dozviete v pokračovaní.

     Čakajú vás prekvapivé momenty, odhalenia, ktoré by sme nečakali a pri niektorých budete určite krútiť hlavou. Jediné čo by som tak trochu vytkla je to, že autorka zbytočne urýchlila niektoré momenty – rýchle udobrenie Anny a Christiana, Anna nie je schopná sa na Greya dlhšie hnevať a už po pár stránkach mu padá do náručia. Prečo?? Bolo by oveľa zaujímavejšie keby sa tam aj trochu hádali a nemyslím tým hravé doberanie.  Koniec knihy ostáva otvorený a epilóg vás určite nabudí na ďalší diel. Druhý diel sa mi určite páčil viac ako jednotka a teraz ostáva len čakať a dúfať, že tretí diel bude ešte lepší. JPokiaľ ste knihu ešte nečítali zakúpte si ju tu
Za poskytnutie recenzného výtlačku dakujem vydavateľstvu Albatros Media.  J

Prečítaj si recenzie aj na:
Len počúvaj! 
Zasvätená
 
Črepiny duší

6 komentárov

 1. Ahoj, moc ráda bych tě pozvala na svojí první GIVEAWAY, kterou plánuji ukončit již tuto neděli!:)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tak to si přečtu, děkuji za typ :))(
  nikol-kach.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 3. mám v mobilu stáhlý první díl , ale čekala jsem že bude lepší, na to jakou na ni dělají reklamu,nevím příběh mě moc nechytl, ale je to spíše o vkusu :)druhý díl jsem nečetla

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.