Marie Lu - Legenda

nedeľa 24. marca 2013

Ahojte,
konečne som si našla čas a mám tu pre vás novú recenziu. :) Blížia sa veľkonočné prázdniny takže čas na čítanie bude a čo keby ste siahli práve po Legende? :)

Autor: Marie Lu
Vydavateľstvo: COOBOO
Rok vydania: 2013
Počet strán: 304

LEGENDA - KNIHA PLNÁ NEPRETRŽITEJ AKCIE, NAPÄTIA, ROMANTIKY A NEOČAKAVANÝCH ZVRATOV ČI PREKVAPIVÝCH ODHALENĺ VAS NENECHÁ ANI NA CHVĺ ĽU VYDÝCHNUŤ!

Tento popis som ukradla zo zadnej strany knihy a musím uznať, že je to výstižné. Pokiaľ máte radi knihy ako Hry o život alebo všeobecne knihy, ktoré sa odohrávajú v budúcnosti a ľudia žijú úplne inak ako my, tak táto kniha má veľký predpoklad, že sa stane vašou novou srdcovkou.


Legenda nás zavedie do doby, kde vládne tvrdá vláda Republiky. Dobrý život vám tam zaistí jedine vaše vzdelanie a zručnosť, aby ste mohli bojovať za Republiku, pokiaľ neuspejete čaká vás ťažký život v chudobných sektoroch. Svet v ktorom sa táto kniha odohráva má veľa problémov, neutíchajúcu vojnu a smrteľnú nákazu. Hneď na začiatku knihy sa musí hlavná hrdinka June vyrovnať s krutou smrťou jej brata. Stane sa z nej sirota a ostane jej len jej verný psík. Nemôže však smútiť dlho, musí pomstiť smrť jej brata a nájsť toho kto ho zabil. Hlavný podozrivý z vraždy je Day, ktorý je už dlho na úteku pred Republikou. Day a June pochádzajú z iného sveta. June je bohatá, vzdelaná a Day chudobný zločinec, ktorý neprešiel skúškou. Jediné čo chce je ochrániť svoju rodinu. Títo dvaja sa však stretnú a stane sa niečo čo sa stať nemalo. Zblížia sa. Možno to je veľké klišé a klasická zápletka ale autorkin štýl písania, z toho vytvorí originálne dielo.

Táto kniha sa čítala naozaj sama. Prečítala som ju za jeden nudný deň v škole a to s jedným dychom. Musím sa priznať, že prvé dve kapitoly sa mi zdali trochu hektické ale veľmi rýchlo som sa do deja vžila a nevedela som sa od knihy odtrhnúť. June mi je ako postava veľmi sympatická. Musí byť tvrdá a verná Republike ale je v skutočnosti naozaj taká tvrdá? Day, ktorý by mal byť bezohľadný a zlý má tiež svoje dobré stránky. Čaká na vás príbeh, ktorý je plný neočakávaných zvratov, lásky ale jej krutosti Republiky, ktorá sa chce pre všetkých len to najlepšie. Ale je to naozaj pravda? Day sa bude snažiť otvoriť zaslepenej June oči. Podarí sa mu to? Zabil naozaj jej brata on alebo niekto od koho by to nikdy nečakala?
U mňa sa táto kniha dostala medzi moje najobľúbenejšie knihy, veľmi rýchlo, takže myslím, že sa oplatí ponoriť do sveta, ktorý vytvorila Marie Lu.Pokiaľ ste knihu ešte nečítali zakúpte si ju tu
Za poskytnutie recenzného výtlačku dakujem vydavateľstvu Albatros Media.  J

5 komentárov

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.