NOVY ROMAN OD ROWLINGOVEJ MIERI NA SLOVENSKO

piatok 1. marca 2013

Ahojte,
prajem príjemné marcové ránko. Stvoriteľka slávneho Harryho Pottera, prichádza so svojim prvým románom napísaný pre dospelých a pre tých, ktorý si až tak nepotrpia na čarodejníkov s magickými prútikmi. (aj ked Harry je v každom prípade super). Úprimne povedané anotácia znie veľmi zaujímavo. Rowlingová už ukázala svetu, že písať vie, takže táto kniha by vám podľa mňa nemala chýbať vo vašej domácej knižnici. :)

Kniha J. K. Rowlingovej Prázdne miesto (The Casual Vacancy) vyjde v nakladateľstve Plus 8. apríla 2013 v slovenskom preklade. Do slovenčiny dielo preložila Zora Ličková.

Vydáva Plus, 560 strán, odporúčaná cena 19,99 €

Prázdne miesto je veľkolepý a vynikajúco napísaný román o súčasnej spoločnosti. J. K. Rowlingová vytvorila fascinujúci svet s postavami, v ktorých zaručene spoznáte vlastných susedov. Šarvátky a divoké stretnutia otriasajúce životmi ľudí v Pagforde sú plné vášní, ktoré zasahujú i každého z nás, a možno dokonca viac, než by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Sme veľmi radi, že sa nakladateľstvu Plus túto knihu podarilo získať,“ hovorí šéfredaktorka Martina Mašínová.

Po nečakanej smrti štyridsiatnika Barryho Fairbrothera ostane Pagford v šoku. Je to zdanlivo idylické anglické mestečko s dláždeným námestím a starobylým opátstvom, ale za peknou fasádou zúri tichá vojna. Bohatí bojujú s chudobnými, tínedžeri s rodičmi, manželky s manželmi, učitelia so žiakmi. Pagford rozhodne nie je tým, čím sa na prvý pohľad zdá. Prázdne miesto, ktoré po Barrym ostane v mestskej rade, sa zakrátko stane katalyzátorom najväčšej vojny, akú kedy mesto zažilo. Kto bude triumfovať vo voľbách sprevádzaných vášňami, pokrytectvom a nečakanými odhaleniami? Brilantne napísaná kniha, ktorá je autorkiným prvým románom pre dospelých čitateľov, nabáda k zamysleniu a na každej stránke znovu a znovu prekvapuje.

J. K. Rowlingová je autorkou série siedmich kníh o Harrym Potterovi, ktorá vychádzala v rokoch 1997 – 2007. Knihy vyšli v dvesto krajinách, boli preložené do 74 jazykov a predalo sa ich viac ako 450 miliónov. Na základe série vzniklo osem filmov. Spisovateľka je nositeľkou mnohých ocenení vrátane Radu Britského impéria, ktorý jej udelila kráľovná Alžbeta II. za zásluhy o detskú literatúru, španielskej ceny princa astúrskeho, francúzskeho Radu čestnej légie a najvyššieho ocenenia pre autorov detských kníh ceny Hansa Christiana Andersena. Angažuje sa v mnohých charitatívnych hnutiach, vrátane podpory znevýhodnených detí.


Aký je váš názor na túto knihu?? Chystáte sa na ňu ?? :) 

5 komentárov

 1. Čitala som ju v angličtine ale som zvedava aj na slovenčinu takže sa tešim, netusila som, že to vychádza už v aprili :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. http://eeverywomen.blogspot.sk/ Ahoj pozyvam ta na moj blog lenze neviem ako začať :D:D niekto zatial nečita moje posty :/

  OdpovedaťOdstrániť
 3. keď vyjde určite si ju kúpim, znie to zaujímavo a som zvedavá ako sa bude od nej čítať niečo iné ako potter :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. rowlingovú mám rada ;) toto si prečítam :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Tak o ní jsem ještě neslyšela, ale věřím, že bude skvělá:)

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.