Sarah Dessenová - Len počúvaj!

nedeľa 3. marca 2013

Ahojte,
dnes prichádzam s ďalšou recenziou na príjemný dievčenský román. Určite viete, že marec je mesiac knihy tak by ste mohli po nejakej tej knihe siahnuť. Možno to bude práve táto ;)


Autor: Sarah Dessenová
Vydavateľstvo COOBOO
Rok vydania: 2013
Počet strán: 324

Kniha Len počúvaj! nás zavedie do sveta Annabel, ktorá sa od malička venuje modelingu, ale pozor nečakajte nič v štýle alá Jackie Collinsová.  
Annabel je najmladšia z troch sestier a má za sebou naozaj ťažké obdobie. Jej kedysi najlepšia kamarátka a hviezda školy Sophie je na ňu nahnevaná a dáva to Annabel pocítiť pri každom stretnutí a aby toho nebolo málo jej prostredná sestra trpí anorexiou. 

Annabel je na svoje problémy sama a nikoho s nimi nechce zaťažovať, pretože nie je zvyknutá hovoriť o svojich pocitoch nahlas. Stáva sa z nej outsider s ktorým sa nikto nebaví a potom prichádza na scénu Owen. Vysoký, tajomný chlapec posadnutý hudbou, zmení Annabel pohľad na život. Autorka píše sviežo a čitateľne. Žiadne klišé medzi Annabel a Owenom nečakajte, nehoria túžbou vrhnúť sa na seba pri každom pohľade do očí ale pekný vzťah a lásku tam nájdete - sesterskú lásku určite. Veľmi sa mi páčilo, že dej nebol zameraný len na hlavnú postavu ale autorka dala priestor načrtnúť životný príbeh starších sestier Annabel. Zaujímavé bolo prelínanie minulosti s prítomnosťou a vám sa postupne objasňuje čo sa vlastne stalo medzi Annabel a Sophie a vy ste vlastne celú dobu v napätí čo sa medzi nimi udialo.
Fascinoval ma sklenený dom v ktorom Annabel žila, viete si predstaviť, že vás niekto z ulice môže pozorovať?? Ja nie! :)
Jediné čo mi tak trochu vadilo bolo, že autorka nám mohla priblížiť trochu viac život Owena, ktorý mal mladšiu sestru, ktorá bola posadnutá modelingom, ale to by asi bola kniha o niečom inom. :)
Túto knihu odporúčam všetkým, ktorí si chcú prečítať príjemnú oddychovku o láske, o priateľstve a rodine. :))

Pokiaľ vás kniha zaujala máte šancu ju vyhrať v aktuálnej giveaway, ktorá sa vyhodnotí 15. marca :)
 

Pokiaľ ste knihu ešte nečítali zakúpte si ju tu.Za poskytnutie recenzného výtlačku dakujem vydavateľstvu Albatros Media.  J

5 komentárov

 1. este som o nej nepocula ale vyzera to dobre

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Vyzerá zaujímavo :) Veľmi rada by som si ju prečítala

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tak tato kniha by urcite potesila...podla popisu vyzera zaujimavo ;-)
  annamukova@yahoo.com

  OdpovedaťOdstrániť
 4. nepoznam ale take prostredia by ma bavilo :)
  Inak pozyvam ta na TOP giveaway o Macadamia hair vyrobky, tu:
  http://biancaprincipessa.blogspot.sk/2013/03/top-giveaway.html

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.