Taheren Mafi - Som roztrieštená

nedeľa 31. marca 2013


Autor: Taheren Mafi  
Vydavateľstvo COOBOO
Rok vydania: 2013
Počet strán: 288

     Juliette trávi stovky dní zatvorená v betónovej cele, ďaleko od všetkých, bez možnosti komunikácie, bez dotyku druhého človeka, zavrhnutá a sama. Pre svojich blízkych, spolužiakov a rodičov predstavuje hrozbu, ktorú je treba pred svetom ukrývať. Keď sa jej niekto dotkne, začnú sa diať veci. Čudné veci. Zlé veci. Smrteľné veci.
Nikto nevie, prečo je Juliettin dotyk smrteľný, no nový systém s ňou má veľké plány – chce ju použiť ako svoju zbraň a jej ničivú silu sa chystá využiť v prospech skazeného sveta. Avšak Juliettina predstava je celkom iná. Jej dotyk je jej silou, no na to, ako s ňou naložiť príde až po tom, čo do jej opusteného života vstúpi Adam – chlapec s tetovaním vtáka na hrudi, ktorý sa po celú dobu zjavuje v Juliettiných snoch – a odhalí jej svet, o ktorom doposiaľ ani len netušila...


Na túto knihu som sa veľmi tešila. No hneď na prvej stránke som bola prekvapená štýlom autorky.  Autorka použila prečiarknutie textu a tiež zakomponovala do textu veľa čísiel, a to na mňa pôsobilo na začiatku chaoticky. No časom som si na to zvykla a pridalo to knihe šmrnc a originalitu. Pokiaľ máte po krk hlavných knižných hrdiniek alá Mary Sue tak s Juliette budete nad mieru spokojný. Je to dievča, ktoré je takmer rok bez ľudského kontaktu. Kto by sa z toho nezbláznil?

Taharen pre nás vymyslela ďalší nový svet v ktorom vládne tvrdý režim a ich porušenie znamená trest. Nie je to svet aký poznáme. Vtáky takmer vyhynuli, zelene je málo a za všetko môžeme my ľudia. Svet vymiera a jediný spôsob ako to napraviť je prevychovať ľudskú rasu. Má Juliette dopomôcť k prevýchove?? 
Na tejto knihe sa mi strašne páči autorkin nápad. Mali sme tu vlkolakov, upírov, anjelov, lovcov, rôznych bojovníkov ale dievča, ktoré zabíja jedným dotykom to tu ešte nebolo. Konečne niečo nové!  Jediné čo mi tak trochu vadilo bolo to, že prvé kapitoly mi prišli nudné. Rozbeh bol trochu pomalší ale určite by ste sa nemali nechať odradiť, pretože prídete o veľa.  
Pokiaľ ste knihu ešte nečítali zakúpte si ju tu
Za poskytnutie recenzného výtlačku dakujem vydavateľstvu Albatros Media.  J3 komentáre

  1. o tejto knihe som nepočula ale vyzera zaujimavo pripomenulo mi to x-mena tam jedno dievca zabijalo dotykom nie? :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Já fantasy moc nemusím ale tohle vyzerá dobre :)

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.