Meagan Spooner - Ptáči zpev

utorok 28. mája 2013

Ahojte,
po dlhej dobe mám pre vás ďalší tip na skvelú knihu, ktorá ma nádhernú obálku ale ani obsah nezaostáva. :)

Autor: Meagan Spooner
Vydavateľstvo
 COOBOO
Rok vydania: 2013
Počet strán: 320

Patnáct let čekala Linda Ainsleyová, až ji předvolají ke kouzlobraní. Až se konečně stane dospělou a začne se připravovat na svoje budoucí povolání. Počítala s tím, že jí po odebrání kouzelné síly bude přidělena nějaká menší úloha v zaběhnutém, pevně daném řádu města, které od okolní krajiny odděluje energetická zeď. Myslela si, že bude pomáhat zajistit a udržet útočiště lidí, kteří jako jediní přežili hrozivou válku, že se stane kolečkem v dobře promazaném stroji. Ani ve snu ji nenapadlo, že by její úloha měla spočívat v tom, že bude napájet celé město svou energií. Patnáct let Linda Ainsleyová věřila lži. A najednou zjišťuje, že jí nezbývá nic jiného než utéct do nebezpečného a neznámého světa za zdí, nebo přijmout osud, který je snad ještě horší než smrt.

     Svet, ktorý autorka stvorila je nápaditý a bohatý.  Je to dystopický mrazivý román, ktorý sa odohráva vo svete spustošenom  vojnou a nič v ňom nefunguje tak ako nám je prirodzené. Tento svet funguje na princípe mágie, ktorú mesto odčerpáva z mladých ľudí, aby mesto mohlo fungovať. Desivé, že?  Linda je však iná. Má už 16 rokov a konečne sa dočkala svojho zákroku (tkz. kouzlobrania) no bohužiaľ nebude sa to vyvíjať tak ako predpokladala. Pomaly zisťuje, že mesto jej klame a pokiaľ v ňom ostane čaká ju smrť.  A tu práve naše dobrodružstvo začína...

     V knihe je veľký mix rôznych fantasy prvkov. Nájdete tam magickú moc z ľudí, robotické „bzučilky“, nemŕtvych a kopu ďalších. Na začiatku som bola z toho zmätená a nevedela som či to bude fungovať ale fungovalo to. Meagan vie naozaj skvelo písať a dokázala ma do deja vtiahnuť a nepustiť. Ďalším kladom boli neotrepané prvky, napríklad železo izolátor mágie koho by to napadlo, že?
     Pokiaľ čakáte, že sa Linda na svojej ceste zamiluje do nejakého nemŕtveho ste na omyle. Konečne tu nemáme hlúpu hrdinku, ktorá sa zamiluje do prvého záchrancu.  Je to skôr o dievčati, ktoré chce putovať svetom nájsť svojho strateného brata a lepšie miesto pre život.  Ale nebojte sa, až tak bezcitná táto kniha nie je romanca tam naznačená bola, ale rozvíjať sa bude pomaly.
     Linda sa na svojej ceste stretáva s tajomným cudzincom Orenom, ktorý je tak trochu zvláštny. Má výpadky pamäte a Lindina prítomnosť mu pomáha. No viac vám neprezradím. Je nebezpečný alebo naopak bezpečný??? Posúďte sami.

     Knihu by som určite odporúčala všetkým ale hlavne tým, ktorých už nebaví čítať stále to isté klišé a túžia po niečom novom, po niečom čo ich bude držať v napätí až do poslednej stránky. V tom prípade je táto kniha ako stvorená pre vás.

Pokiaľ vás kniha zaujala, môžete si ju objednať priamo tu 
Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Albatros Media.  J


4 komentáre

 1. zaujimave, akurat nemam co citat tak moyno po tejto knihe siahnem :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Páči sa mi obal knižky :3

  giveaway :) → http://blog-de-la-licorne.blogspot.sk/2013/05/giveaway-with-httpswwwsilverag.html

  OdpovedaťOdstrániť
 3. nemám moc čas číst, ale vypadá to zajímavě :)

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.