Lauren Oliver : Rekviem (Delírium 3 )

streda 26. júna 2013

Ahojte,
dnes určite poteším všetky čitateľky, ktoré sú závislé na knihách:) Mám tu ďalšiu recenziu.

Táto recenzia je na tretí diel, takže pokiaľ ste nečítali prvý diel Delírium a nechcete zbytočne čítať spoilery, prečítajte si  recenziu na prvý diel, ktorú nájdete ju tu. 


Autor: Lauren Oliver
Vydavateľstvo
 COOBOO
Rok vydania: 2013
Počet strán: 328

Lena je v srdci revolúcie. Bojuje proti spoločnosti, ktorá prehlásila lásku za chorobu. Ale Divočina dávno nie je tým bezpečným prístavom, čo bývala, pretože vláda sa rozhodla rebelov zlikvidovať. K tomu má Lena hlavu a srdce celkom naruby, pretože sa vrátil niekto, o kom si myslela, že ho navždy stratila. Rekviem rozpráva striedavo Lena a jej najlepšia priateľka Hana. Dievčatá, ktoré síce žijú vedľa seba, no delí ich celý podivný svet. Nájdu k sebe opäť cestu? Ako skončí príbeh o láske, ktorá je zakázaná tým najhorším spôsobom?

Pri písaní recenzií na poslednú časť série,  mám vždy nutkanie zhodnotiť ju ako celok. Začnem tým, že Lauren Oliver je žena s neuveriteľnou fantáziou. Nápad o svete v ktorom je láska choroba mi pripadá geniálny a originálny.  To nie je ale všetko. Lauren ma očarila svojím talentom a štýlom písania.  Už dlho som nečítala opisy so zatajeným dychom ale pri Lauren som musela.
     Prvá časť bola rozdelená na kapitoly, v druhej časti sme boli v minulosti a prítomnosti a v tretej časti sa ocitneme vo svete LenyHany. Dve kedysi nerozlučné priateľky, teraz stoja proti sebe. Ja som bola týmto rozdeleným nadšená, lebo v druhej knihe mi už bolo smutno za Hanou. Vzniknú tak dve odlišné dejové línie. Svet Leny, ktorý je plný akcie, napätia, boja o prežite. A svet Hany pre, ktorý je typický poriadok, stereotyp a žiadna láska.  

    V Leninej časti sa však nerieši len boj ale aj láska. Alex sa vrátil späť a je úplne iný ako si ho Lena pamätala. Črtá sa nám typický ľúbosti trojuholník a do poslednej chvíle nevieme koho si Lena vyberie. Čakajú nás zrady, prekvapenia a možno si aj poplačete.
    Hanina časť nie je však o nič nudnejšia. Účinkoval na Hanu zákrok tak ako mal? Dozvedáme sa množstvo informácií o svete za múrom čo mi v druhej knihe chýbalo.
Dovolí Lauren, aby ste dve bývalé najlepšie najlepšie priateľky ešte stretli? Spoja sa im ich cesty osudu?  Uvidíte...    Táto séria sa zaradila medzi moje najobľúbenejšie. Toľko emócii, prekvapení, dokonalých opisov, hlbokých myšlienok len v troch knihách?! Tretí diel sa mi páčil o trošku menej ako druhý ale nesklamal ma. Myslím, že každý kto sa do tejto série pustí, tak ju jednoducho musí dočítať celú. Ja sa už teším, kedy si ju prečítam znova lebo svet Leny je jednoducho úžasný! 

Pokiaľ vás kniha zaujala, môžete si ju objednať priamo tu 
Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Albatros Media.  J

2 komentáre

  1. dnes som si kupila vsetky casti! a snazim sa aby som si neprecitala recenzie lebo som uplne zvedava! citala som len na prvy diel recenziu a zalubilo sami to :D

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.