Lee Carroll - Čierna labuť vzlieta

streda 31. júla 2013

Autor: Lee Carroll
Vydavateľstvo
 motto (young)
Rok vydania: 2013
Počet strán: 400

Jedného pochmúrneho dňa sa Garet Jamesová, šperkárka z New Yorku, zatúla do čudesného starožitníctva a v tej chvíli sa jej život obráti naruby. Záhadný obchodník John Dee jej ponúkne veľmi štedrú sumu za otvorenie starej striebornej skrinky. Garet nemôže uveriť vlastným očiam, keď na skrinke zbadá symbol labute – identický so znakom na prsteni, ktorý dostala od svojej zosnulej mamy. Ale keď skrinku otvorí, začnú sa diať prapodivné veci...
Garet sa pustí do pátrania a zistí, že sa ocitla v storočnom proroctve. Otvorením skrinky totiž vypustila zlé sily. Postupne sa dozvedá, kým vlastne je, a aj to, že ju mama pred týmto poznaním chcela za každú cenu ochrániť. Mocní démoni totiž sužovali a nakoniec zahubili mnoho žien z Garetinho rodu po celé generácie – vrátane jej milovanej mamy. Dokáže Garet využiť svoje schopnosti a porazí tak ničivé sily z podsvetia?

     Kniha sa začíta presne tak ako si prečítate v obsahu. Garet otvorí tajomnú skrinku a netuší čo za zlo vypustí. Príbeh možno trochu pripomína Pandorinu skrinku, ale nenechajte sa zmiasť. Čo na nás teda čaká v tomto príbehu?
Kniha je písaná pomalým tempom a rozbeh je dosť zdĺhavý ale myslím, že v  tomto príbehu je to potrebné.  Tiež mi v knihe chýbali akčné scény a napätie ale rýchlo som pochopila, že tu ide skôr o zmenu Garet z obyčajnej ženy na odvážnu hrdinku, ochotnú bojovať proti zlým silám aj keď nikdy netušila, že sú skutočné.
     V tomto príbehu je hlavná postava ako som už spomínala Gared ale aj niektoré vedľajšie postavy majú zaujímavé príbehy a určite vás vtiahnu do deja.  Napríklad vtipná víla LOL vás určite zaujme. Autorka má svojský štýl písania. Nevedela som určiť či je zameraný na opis alebo rozprávanie. Niektoré pasáže boli opísané veľmi podrobne, iné zase dosť slabo.  To ma od čítania trochu odrádzalo ale zaujímavý príbeh mi nedovolil knihu odložiť.
     V príbehu však nájdete kopu prekvapení a zvratov. Stretnete sa s upírmi, vílami, strašne sa mi páčilo ako autorka preplietla dej s históriou a hlavne so Shakespearom.
     Koniec bol naozaj nečakaný a nepredvídateľný! Myslím, že táto kniha nepatrí až tak veľmi k oddychovým fantasy, pretože tam je naozaj veľa otázok na ktoré treba hľadať riešenie. Tiež tam nenájdete typickú lovestory obyčajné dievča a upír. Samozrejme, že náznaky romantiky tam sú ale viac vám neprezradím. Knihu určite odporúčam už len preto, že je to opäť niečo iné, odlišné a svojské.


Pokiaľ vás kniha zaujala, môžete si ju objednať priamo tu  alebo skúsiť o ňu súťažiť tu
Za poskytnutie recenzného výtlačku srdečne ďakujem vydavateľstvu Albatros Media.  J

Prečítajte si recenzie aj na:
Rekviem (Delírium 3)
Pandemonium  (Delírium 2 )
Ptáči zpev 
3 komentáre

 1. o tejto urban fantasy som vela pocul, konecne si napisala aj nejaku recenziu! skusim sutaz ked nevyhram tak si ju asi objednam

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. nemala som moc čas písať recenzie, ale neboj za pár týždňom napíšem dalšiu recenziu;)

   Odstrániť
 2. presne túto som teraz dočítala a je úplne dokonalá! ten koniec ma dostal a Will mi prišiel strašný sympaťák :D

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.