Cynthia Hand - Nespútana

utorok 6. augusta 2013

Ahoojte,
dnes poteším moje knihomoľské čitateľky. Máte tu ďalšiu recenziu.

Autor: Cynthia Hand
Vydavateľstvo
 COOBOO
Rok vydania: 2013
Počet strán: 384

Strhujúca záverečná časť série o anjeloch

Posledných pár rokov v sebe skrývalo viac prekvapení, než mohla Clara Gardnerová, ktorej v žilách koluje anjelská krv, vôbec niekedy očakávať – od závratných výšin, do ktorých ju vyniesla prvá láska, až po mučivé chvíle spojené so stratou blízkej osoby. Jedinou vecou, ktorú už dlhšie nemohla popierať, bol fakt, že jej nikdy nebolo súdené viesť normálny život.
Odkedy prišla na to, akú významnú úlohu zohráva medzi ostatnými anjelskými bytosťami, bola Clara odhodlaná ochraňovať Tuckera Averyho pred zlom, ktoré ju prenasleduje… Aj za tú cenu, že im to obom zlomí srdce. Clara sa rozhodne opustiť mesto a zamieri späť do Kalifornie – a to isté urobí aj Christian Prescott, neodolateľný chlapec z vízie, ktorá podnietila celú túto cestu.
Padlý anjel, ktorý na Claru zaútočil, sleduje každý jej pohyb. A nie je jediný… S blížiacim sa bojom proti Čiernym krídlam je Clare čoraz jasnejšie, že musí splniť svoj údel. Ale nezaobíde sa to bez obetí.

Clara si musí raz a navždy vybrať svoj osud.     Moja najobľúbenejšia anjelská séria bola zakončená. Ľutujem, že som tu knihu tak rýchlo zhltla ale inak sa to nedalo. Je to smutné rozlúčiť sa s postavami, ktoré ste si obľúbili. Nespútaná nadväzuje na druhý diel. Clara sa chystá na vysokú, Jeffrey je preč a osud Clary a Tuckera je neistý. Prvé kapitoly sú také ležérne a pomaly sa rozbiehajú, že ani nemáte pocit, že séria končí. No Cynthia nás prekvapila v druhej polovici knihy, kedy sa akcia začína a postupne sa vystupňuje do vyvrcholenia. Môžem vám naisto povedať, že ako náhle prejdete do „akčnej“ časti už knihu neodložíte.
     Tretia kniha je určite dejovo najlepšie. Príbeh nie je zameraný len na Claru ale aj na Angelu. Čo sa dialo v Taliansku?? Kto vie, Angela ešte prekvapí. 
Obľúbili ste si Tuckera a Claru? Ich osud je neistý a verte mi, že do poslednej kapitoly nebudete vedieť ako to skončí. Hlavne preto, že naša hrdinka je chronicky nerozhodná a jej hlavná povahová črta sa nemení.
    
TO NAJLEPŠIE NA ZAVER
     Myslím, že v tomto prípade to platí. Tretí a zároveň posledný diel pre mňa nebol  sklamaním ako to už pri niektorých sériách býva.  Cynthia nás prekvapila akciou, neočakávanými zvratmi, pasážami pri ktorých mi nabehla husia koža (ideálne na letné horúčavy).  V knihe som nenašla miesta, ktoré by ma nebavili a najradšej by som ich preskočila.Pokiaľ ste sa do tejto série ešte nepustili rozhodne vám ju odporúčam. Pre mňa jedna z najlepších anjelských sérií.


Pokiaľ vás kniha zaujala, môžete si ju objednať priamo tu.
Za poskytnutie recenzného výtlačku srdečne ďakujem vydavateľstvu Albatros Media.  J

Prečítajte si recenzie aj na:
Čierna labuť vzlieta
Rekviem (Delírium 3)
Pandemonium  (Delírium 2 )

4 komentáre

  1. pridana do wishlistu ;)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ahoj, promin ze ti to pisu zrovna tady ke knížce (já nejsem zrovna na to čtení :D ) ale tvuj blog se mi opravdu zalíbil :)) máš krásný fotky !

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Znie to zaujímavo. Pripájam do môjho knižného zoznamu kníh, ktoré si MUSÍM kúpiť :))

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.