Joe Hill - Bobby Conroy vstáva z mrtvých a jiné strašidelné pribehy

streda 28. augusta 2013

Ahooojte,

máte radi hororové príbehy? Dúfam, že áno, pretože tu mám pre vás recenziu na novú desivú novinku v ktorej nič nie je tak ako sa zdá.

Autor: Joe Hill
Vydavateľstvo
 XYZ
Rok vydania: 2013
Počet strán: 400

Stephen King může být na svého syna právem hrdý!

Moderní horory zřídkakdy sází na rafinovanost. Většina autorů, kteří nás skrze své stránky rádi děsí, se nám příliš často vrhají přímo po krku a zapomínají na to, že nejlepší dravci útočí ze zálohy. Na skákání po krku není samo sebou nic špatného, ovšem skutečně talentovaní spisovatelé mají v rukávu víc než jen jeden trumf. Ony vlastně ani ne všechny povídky v této knize jsou hororové. Některé jsou posmutněle nadpřirozené, jiné působí jako mainstreamový temný thriller a v jedné není ani náznak odpornosti a je vlastně docela roztomilá. Ale jsou rafinované, tváří se jako kamarádi. Autor Joe Hill je totiž pěkně zákeřný parchant. 


Písať o tejto knihe je tak trochu ťažšie.  Je to zbierka horových poviedok a ako to už v poviedkovej knihe býva niektoré vás zaujmú viac. Iné menej. Zbierka obsahuje spolu šestnásť poviedok, ktoré sú väčšinou písane z mužského pohľadu. Ako si môžete prečítať v anotácií nie všetky poviedky v tejto knihe sú hororové. V každej však budete cítiť niečo nadprirodzené a pochmúrne.  Mňa za srdce chytilo niekoľko poviedok.
Poviedka Pop Art bola o nafukovacom chlapcovi, ktorý nemá ľahký život.  Je iný a musí sa vyrovnať so šikanovaním a inými nástrahami života. Koniec poviedky je naozaj krásny. Poviedka Abrahamovi synovia bola temnejšia a horovejšia ako Pop Art ale aj tak ma oslovila. Viete si predstaviť, že váš otec je tak trochu psychopat? Bratia Rudy a Max bohužiaľ áno. V poviedke Čierny telefón sa musí mladý John vyrovnať, že je zatvorený v miestnosti z ktorej sa nevie dostať. No nie je tam úplne sám. Spoločnosť im robí telefón na, ktorý mu volajú mŕtvy. Poviedka Plášť vás prekvapí nečakaným a pre mňa až odporným koncom. Viac o jednotlivých poviedkach prezrádzať nebudem, posúďte sami, ktoré vás najviac oslovia.

Joe Hill dokázal, že talent písania zdedil po svojom otcovi. Každý si v knihe nájde to čo sa mu bude páčiť. Pretože ako som už spomínala ide o zbierku v ktorej nič nie je také ako sa zdá. 

Pokiaľ vás kniha zaujala, môžete si ju objednať priamo tu
Za poskytnutie recenzného výtlačku srdečne ďakujem vydavateľstvu Albatros Media.  J

Prečítajte si recenzie aj na:
Čierna labuť vzlieta
Rekviem (Delírium 3)
Pandemonium  (Delírium 2 )
 

6 komentárov

 1. libi se mi ze pridas i recenzi, blog to obohacuje :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Krásne :) Pozývam ťa na moju giveaway :)BellesFleurs

  OdpovedaťOdstrániť
 3. horory nemam rada :) skor nejaku romantiku ale velmi pekny clanok

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. budú aj také recenzie tak snád ťa niečo zaujme ;)

   Odstrániť
 4. King patrí dlhodobo medzi mojich obľúbených autorov, ale od Hilla som ešte nič nečítala. Musím čím skôr napraviť :)

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.