Justus Pfaue- Anna

pondelok 30. septembra 2013

 Ahoojte,
dnes mám pre vás ďalšiu recenziu na knižku s ktorou by ste si určite spríjemnili jesenný večer. :)

Autor: Justus Pfaue
Vydavateľstvo
 COOBOO
Rok vydania: 2013

Anna se touží stát primabalerínou. Ale po těžké autonehodě ochrne a šance na velkou taneční kariéru jsou ty tam. Vypadá to, že už nemá proč žít, bez baletu nevidí v uzdravení žádný smysl. Pak se však dostane do sanatoria, pozná Rainera, prima kluka na vozíku, který jí vlije novou energii do žil. Krok za krokem se Anna vrací do života a na pódium, kde se jí díky talentu otevírají netušené obzory. Brzo se však bude muset rozhodnout. Balet, nebo láska? Co je důležitější?

DEJ : 
Anna je nádejná mladá baletka. Jej sen však náhle skončí keď ochrnie po nehode. Začína sa ťažké zotavovanie, ktoré však neprebieha úplne ľahko.
                                                                                                                
HLAVNE POSTAVY:

Hlavná hrdinka je prekvapivo Anna. Ak mám byť úprimná Anna mi počas celej knihy nebola vôbec sympatická. Je to jedno rozmaznané tvrdohlavé dievča. Po nehode odmietala spolupracovať aj keď jej lekári dali veľkú šancu, že bude opäť chodiť.  Potom prichádza na scénu Rainer, ktorý je pravý opak Anny. Jediné čo majú spoločné je to, že sú ochrnutý. S tým rozdielom, že Anna len dočasne a Rainer dlhodobo. Dalšia zaujimavá postava bol Stefan  Annin otec, ktorý bol strašne starostlivý a dobrý. Pre svoju dcérku by urobil čokoľvek. Stretnete sa aj s významnou baletkou Soňou Kralovou alebo zaujímavým Jakobom.  

FORMA:
Kniha je písaná v tretej osobe. Najväčší priestor ma Anna ale nájdete pasáže, hlavne na začiatku knihy, ktoré sa budú týkať Stefana. A čo sa týka obálky je naozaj nádherná. 

LASKA:

Lásky tam nie je tak veľa ako sa môže podľa anotácie zdať. O Annu má záujem Rainer ale má Anna záujem o neho? Alebo ju skôr priťahuje Jakob? Možno Annina najväčšia láska je predsa len balet.

HUMOR:
Pár vtipných poznámok tam je.

AKCIA:
Pokiaľ budeme za akciu považovať tanec, tak potom tam „akcia“ bola.

CELKOVE HODNOTENIE:
Kniha Anna je celkom milé oddychové čítanie. Nečakajte žiadny skvost ale určite zaujme každého kto ma blízko k baletu. Mňa kniha zaujala lebo moja mamina kedysi tancovala balet, tak som sa chcela viac dostať do baletného prostredia a to sa mi celkom podarilo. Trochu ma sklamala romantická zápletka v knihe a Annino uzdravenie. Čakala som, že to bude trvať trochu dlhšie ale nevadí. Knihu odporúčam všetkým baletkám, amatérskym tanečníčkam alebo len fanúšičkám baletu ako som napríklad aj ja.


Objednávajte tu
Za poskytnutie recenzného výtlačku srdečne ďakujem vydavateľstvu Albatros Media.  J

4 komentáre

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.