E L James - Päťdesiat odtieňov slobody

pondelok 23. septembra 2013

Autor: E L James
Vydavateľstvo
 XYZ
Rok vydania: 2013

Keď Anastasia Steelová prvý raz stretla mladého úspešného podnikateľa Christiana Greya, netušila, akoveľmi jej to zmení život...

Od začiatku vedela, že vzťah s jej Tieňom nebude prechádzka ružovou záhradou. Christianov životný štýl jej nikdy nebol blízky, no musí sa ho naučiť žiť spolu s ním, a to bez toho, aby stratila vlastnú tvár, integritu a nezávislosť. Christian zas musí prekonať svoju posadnutosť kontrolou a vyrovnať sa so svojimi vnútornými démonmi.

Teraz, keď sú konečne spolu, zažívajú nekonečnú lásku, vášeň a vzájomnú blízkosť a otvára sa pred nimi svet nekonečných možností. Zdá sa, že im nič nechýba. Náhle však zasiahne osud a pred Annou ožívajú jej najhoršie nočné mory...

Recenzia môže obsahovať spoilery 


DEJ :
 

Anna prežíva najkrajšie dni svojho života. Splnila si svoj sen a Tieň je len jej.  Prvá polovica knihy je krásna. Občas sa vám bude zdať, že čítate román z červenej knižnice ale v druhej polovici na vás čaká zaujímavá zápletka.

                                                                                                                
HLAVNE POSTAVY:

Žiadne nové postavy v knihe nepribudnú. Opäť sa stretávame s naivnou Annou, ktorá je stále rovnako naivná a občas až hlúpučká. Môžeme však vidieť malú zmenu. Anna ma vyššie sebavedomie veď podaj by nie , keď ma po svojom boku Christiana Greya. Christianova postava sa pre zmenu vyvíja. V tretej knihe odhalíme celú jeho minulosť a dozviete sa aj také veci, aké ste nečakali.

FORMA:

Písaná ako vždy. Jednoduchým plynulým štýlom z pohľadu Anny. Na konci knihy na vás čaká menšie prekvapenie týkajúce sa Christiana. Erotické scény samozrejme nemôžu chýbať ale nie je ich tak veľa. Najviac ma sklamalo, že v tretej knihe je strašne veľa preklepov a chýb čo rozptyľuje od čítania.LASKA: 

Samozrejme zamilovaný Christian Grey nemôže chýbať. Kniha je plná lásky, preto mi tretí diel najviac pripomína sladké romány.

HUMOR:

Annina vnútorná bohyňa ma vždy pobaví.

AKCIA:

Akcie sa dočkáme. Kto ide po Greyovcoch a dostane ich??


CELKOVE HODNOTENIE:

Tak a séria Christiana Greya je uzatvorená. Najskôr som nad touto sériou váhala, kvôli zlým recenziám ale neľutujem, že som sa do nej pustila. Séria  nepatrí medzi moje srdcovky ale rada sa k nej ešte vrátim. Tretia kniha má možno nudnejší začiatok ale potom vás už nepustí. Autorka sa v písaní zlepšila, pridala do knihy akciu premyslela zápletku a všetko pekne uzatvorila.
Tým čo sa ešte do série nepustili tak vám radím zmeniť to. Nenechajte sa odradiť recenziami, kde sa dočítate, že v knihe je len sex a žiadny príbeh.
J


Pokiaľ vás kniha zaujala, môžete si ju objednať priamo tu
Za poskytnutie recenzného výtlačku srdečne ďakujem vydavateľstvu Albatros Media.  J

7 komentárov

 1. :) Stále počúvam o tom aké sú tieto knihy veľmi dobré , myslím , že by som si ich už mala aj ja prečítať :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. prvé dve boli super a určite si kúpim aj túto tretiu :))

  http://styleofsistersblog.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Začala som jedno čítať len kvôli tým zlým recenziám a musím povedať, že najviac milujem práve Aninu vnútornú bohyňu :D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. První dva díly jsem přečetla jedním dechem, takže na poslední díl se strašně těším :))
  Pěkná recenze ;)
  :))

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Jejjj. :)
  http://my-secrets-and-dreams.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 6. ách jo, já tyhle knížky tak nesnáším :D...

  Zapoj se do mé giveaway :)
  http://talktomymoustache.blogspot.cz/2013/09/giveaway.html

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.