Morgan Matsonová - Amy& Roger Na ceste

štvrtok 12. septembra 2013

Autor: Morgan Matsonová
Vydavateľstvo
 COOBOO
Rok vydania: 2013
Počet strán: 420

Amy se na léto dvakrát netěší. Její máma se rozhodla přestěhovat na druhý konec země a Amy má teď za úkol dovézt její auto z Kalifornie do Connecticutu. Problém je, že od té doby, co její otec zemřel při autonehodě, se Amy není schopná posadit za volant. Děsí ji to. A v tu chvíli přichází na scénu Roger, prý starý přítel rodiny (jak tvrdí Amyina matka), který má také v plánu road trip přes půlku Států. Nejkratší možná trasa je naplánovaná, tak stačí vyrazit… Proč to ale nevzít zábavnější cestou? Udělat si pár zajížděk rodičům natruc a poznat Ameriku? Pomůže to oběma, aby se vyrovnali sami se sebou a zacelili bolavé rány?

Trochu šílená jízda Amerikou + špetka romantiky = báječné čtení nejen na léto! Navíc s přidanou hodnotou spousty obrazového materiálu a playlistů připravených přímo pro vaše uši, aby se vám lépe četlo!

DEJ MOJIMI SLOVAMI:
Amy to ma ťažké. Vôbec nie je bezstarostná mladá tinedžerka. Jej brat je na odvykačne s mamou má zhoršený vzťah a spamätáva sa z nehody vďaka, ktorej sa bojí niečoho čo milovala. Šoférovania. Aby, toho nebolo málo Amyna mama predáva dom, takže sa Amy musí odsťahovať a prejsť ďalekú cestu do nového domova. Vtedy sa do pribehu zapojí Roger, ktorý je pre Amy starý známy, ktorého však nevidela veľa rokov.


HLAVNE POSTAVY:
Nevyrovnaná Amy, ktorá opäť hľadá samu seba. Jej staré „JA“ bolo veselé plné života a jej nové „JA“ je skôr introvert. Amy mi ako postava celkom sadla. Páči sa mi ako sa postupne v knihe vyvíjala z nudnej Amy na neviazanú Amy. Mužská hlavná postava Roger je tiež zaujimava. Je opísaný ako vtipný krásny a dokonalý.  Možno mi trochu vadilo, že Roger nemal ani jednu zlú stránku (pokiaľ nerátame posadnutosť jeho bývalou k čomu sa ešte dostaneme) a to z neho robilo pre mňa nezaujímavejšiu postavu. V knihe však nájdeme rôzne postavy s, ktorými sa Amy a Roger stretnú.


FORMA
Kniha je písaná z pohľadu Amy. Je rozdelená na prítomnosť a minulosť, kde autorka postupne vysvetľuje prečo je Amy taká aká je. Veľmi oceňujem, že autorka do knihy zapojila zaujimavé fotky, Rogerov playlist, ktorý počúvali pri cestách, pokiaľ chcete môžete si pesničky stiahnuť a počúvať pri čítaní a tým sa ponoríte do príbehu ešte viac.

LASKA:
Láska tam je. Amy spomína na svojho bývaleho a Roger je rozhodnutý uzmieriť sa s jeho bývalou priateľkou. Nájdeme lásku aj medzi Amy a Rogerom?? Iskrenie na začiatku je zo strany Amy ale potom sa vytráca a čí si k sebe cestu nájdu alebo nie si musíte prečítať sami.


HUMOR:
Kniha nie je veľmi vtipná ale občas natrafíte na vtipné hlášky pri ktorých sa pousmejete.

AKCIA
Skôr nie ako áno.


CELKOVE HODNOTENIE:

Príjemný cestovateľský román o Amerike.  Pokiaľ sa ešte nechcete rozlúčiť z letom tak určite odporúčam po knihe siahnúť. Autorka sama píše, že má rada výlety, takže kniha je podložená skutočnosťou čo oceňujem ešte viac. Ak momentálne nemáte čo čítať knihu odporúčam každému a hlavne cestovateľom.
J

Pokiaľ vás kniha zaujala, môžete si ju objednať priamo tu
Za poskytnutie recenzného výtlačku srdečne ďakujem vydavateľstvu Albatros Media.  J

Prečítajte si recenzie aj na:
Jak se krotí hormony
Krvavá cesta

1 komentár

  1. zaujimava knižka teda ale škoda že nemam teraz moc čas čitať:)

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.