Sophie Benningova - Jak se krotí hormony

sobota 7. septembra 2013

Autor: Sophie Benningová
Vydavateľstvo
 COOBOO
Rok vydania: 2013
Počet strán: 152

Co dělat, když vás domácí vyhodí z bytu jen proto, že u vás přespal kamarád? Jak zvládnout tu pekelně těžkou školu? A co se stalo se všemi normálními chlapy – to snad vymřeli? Emmu trápí spousta otázek, ale alespoň na tu první existuje jednoduchá odpověď: přemluvit dvě nejlepší kamarádky a pronajmout si vlastní byt v krásné historické budově v centru města. Sladký život může začít. A návštěvy mají vstup povolen, či spíše doporučen, kdykoli! A aby nebylo těch dobrých zpráv málo, na obzoru se objeví i úžasný kluk. Takže nastává další problém, jak to jenom zařídit, aby si tenhle dokonalý muž Emmy vůbec všiml?

Skvěle napsaný román o přátelství, spolubydlení a lásce.

DEJ : 
Dej nie je vôbec zložitý. Emmi a jej priateľky vyhodí ich domáca z bytu, pretože porušujú pravidlá. Našťastie si rýchlo nájdu náhradné bývanie, ktoré je oveľa lepšie ako to predchádzajúceho a príbeh môže začať. Ako sa budú prebíjať život ďalej? 

 
HLAVNE POSTAVY:

Hlavnými hrdinkami sú obyčajné mladé baby. Emma , KathyAnso si našli nové bývanie, pretože z toho predošlého ich vyhodili. Emma mi ako hlavná hrdinka úplne sadla. Nie je dokonalá, uvedomuje si svoje nedostatky, je vtipná, múdra a rada si užíva života. Samozrejme nebude núdza ani o mužské postavy Emmin bývali Tom ma strašne bavil už len tým akú povahu mu Sophie vytvorila.


FORMA:
Sophie je nemecká autorka a kníh od nemeckých autorov som nečítala veľa. Nevedela som čo mam od toho očakávať ale bola som príjemne prekvapená. Aj keď nejde o žiadne veľdielo, kniha je písaná ľahko, sviežo a vtipne. Celý príbeh je písaný z pohľadu Emmi.


LASKA:
Áno čaká nás veeeľa lásky. Stretneme sa s milým Fabianom, ktorý vyzerá sľubne ale motať sa nám tam bude stále Tom. Ani Emmine kamarátky nebudú mať pokoj od chlapov. Budú mať šťastné vzťahy alebo bude vo vzduchu cítiť neveru? Nechajte sa prekvapiť.


HUMOR:
Humoru je v tejto knihe naozaj veľa. J Určite sa nebudete nudiť.

AKCIA:
Akciu ani napätie nečakajte ale v tejto knihe by mi asi aj vadila.

CELKOVE HODNOTENIE:

Nečkajte žiadny príbeh s veľkými myšlienkami. Ide o čítanie o troch obyčajných bábach vo veku 19-20 rokov, ktoré si spoločne nájdu prenájom a riešia bežné problémy. Školu, bývanie, prácu a samozrejme lásku. Bez nej by to nešlo. Knihu odporúčam na pohodové víkendové čítanie. Naozaj ju cez víkend prečítate lebo sa číta sama a nie je ani hrubá, preto ju odporúčam aj tým, ktorí nikdy nečítali knihy ale chcú s tým začať ale nie s 500 stranovými knihami. J

Pokiaľ vás kniha zaujala, môžete si ju objednať priamo tu
Za poskytnutie recenzného výtlačku srdečne ďakujem vydavateľstvu Albatros Media.  J

Prečítajte si recenzie aj na:
Krvavá cesta

3 komentáre

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.