Tahereh Mafi - Som zlomená

utorok 17. septembra 2013

Autor: Tahereh Mafi
Vydavateľstvo
 COOBOO
Rok vydania: 2013
Počet strán: 392

Tik
tik   
  tik
tik    
schyľuje sa k vojne.
Juliette ušla do Bodu Omega. Je to miesto pre ľudí ako ona – pre ľudí, ktorí majú dar – zároveň to je aj hlavné stredisko odporu tých, čo sa vzbúrili. Konečne sa odpútala od nového systému, je voľná a nehrozí jej, že ju použijú ako zbraň. Konečne môže slobodne milovať Adama. No zdá sa, že Juliette sa nikdy nepodarí oslobodiť od jej smrteľného dotyku. Ani od Warnera, ktorý chce Juliette viac, než si kedykoľvek vedela predstaviť. Prenasledovaná svojou minulosťou a vydesená svojou budúcnosťou Juliette vie, že v súčasnosti bude musieť urobiť rozhodnutia, ktoré jej zmenia život. Rozhodnutia, ktoré sa môžu týkať voľby medzi vlastným srdcom a Adamovým životom.

DEJ : 
Som roztrieštená je plynulým pokračovaním Som zlomená. Juliette už vie kto je a vie, že nie je prekliata ale, že má dar.  Nachádza sa medzi ľudmi, ktorí ju nechcú použiť ako zbraň a vyzerá, že všetko môže byť už len lepšie. No bude to naozaj tak?
                                                                                                                
HLAVNE POSTAVY:

Hlavná hrdinka je opäť Juliette, ktorá sa nám od prvej knihy pekne zmenila. Už nie je taká ustráchaná otravná ako v prvej časti. Samozrejme nechýba Adam, ktorý sa v prvej časti knihy správa viac menej tajomne a tiež ma potešilo, že viac priestoru dostal záporak Warner, ktorý dá príbehu nový rozmer. Väčší priestor dostane aj sympaťák Kenji

FORMA:

Druhá kniha je napísaná lepšie ako prvá. Autorka však pokračuje so svojimi umeleckými opismi, ktoré mi až tak nesedia lebo, ktorá tínedžerka povie, že sa cíti plná vetvičiek a hnev prirovnáva k halúzkam stromu?  V každom prípade týchto umeleckých opisov je tam už pomenej a kniha je viac plynulá ako prvá. Samozrejme nemôžu chýbať prečiarknuté vety, ktorých je tiež pomenej.

LASKA: 

Samozrejme, že láska nechýba. Juliette a Adam to nemajú jednoduché. Je im naozaj súdené ostať spolu?? Budú musieť prekonať niekoľko dôležitých prekážok, ktoré budú životu nebezpečné a je len otázne či ich puto je také silné aby to vydržalo. A nesmieme zabúdať na Warnera. 

HUMOR:

Táto kniha je skôr napínavá ako vtipná. Ale Kenji je také vtipné osvieženie.

AKCIA:

Akcie tam bolo veľmi veľa oproti prvej knihe. Hlavne v druhej polovici knihy. Nájdeme tam kopu odhalení a prekvapení, ktorými autorka naozaj príjemne prekvapila a nič nepokazila.

CELKOVE HODNOTENIE:

Druhý diel bol naozaj lepší ako prvý. Pokiaľ vás prvý diel až tak neoslovil ale čítali ste ho myslím, že by ste ešte nad touto sériu nemali zanevrieť. Druhá kniha je písaná čitateľnejšie, zaujímavejšie. Väčšinou to býva tak, že prvá kniha je lepšia ako druhá ale pri tejto sérií výnimka potvrdzuje pravidlo.   

Pokiaľ vás kniha zaujala, môžete si ju objednať priamo tu
Za poskytnutie recenzného výtlačku srdečne ďakujem vydavateľstvu Albatros Media.  J3 komentáre

  1. Pribeh super! Obálka bohužiaľ slaba :(

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Perfektne .Len skoda ze ta obalka neni taka skvela ako ten pribeh. Lebo ta obalka by mala hned cloveka nadchnut ak kvoli tomu aby ju otvoril

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.