Gerd Ruebenstrunk - Rebelové večnosti

štvrtok 10. októbra 2013

Ahojte,
dnes som si pre vás opäť pripravila recenziu na zaujímavú knižku takže pokiaľ nemáte čo čítať tak tento článok je pre vás. 

Autor: Gerd Ruebenstrunk
Vydavateľstvo
 COOBOO
Rok vydania: 2013

DEJ / ANOTACIA : 

Co když věčnost zmizí jediným mrknutím oka?

Nadnárodní korporace Tempus Fugit dosáhla nemyslitelného – dokáže obchodovat s časem. Chcete koupit nebo prodat deset let života? Nebo rovnou celý? Věčný život se zdá na dosah. Ale je tato převratná technologie skutečně tak bezpečná, jak tvrdí Tempus Fugit? Nebo jsou všechny ty podivné události, které se dějí po celém světě, důsledkem zahrávání si s časem a tím i celým vesmírem a dříve či později uvrhnou svět do chaosu, jak tvrdí tajemná organizace Rebelové věčnosti?
A jak s tím vším souvisí Willis, který se o nic z toho nezajímá a pouze se raduje z právě získané svobody a vlastního bytu? Nakonec si však i on bude muset vybrat jednu ze znepřátelených stran. A rozhodně to nebude lehká volba, protože věci nejsou takové, jakými se zdají být…      
HLAVNE POSTAVY:

V knihe sa stretneme s Wilisom, ktorá mi ako postava celkom sadol. Bol odvážny a na svoj vek samostatný a priebojný. Dalšia hrdinka je Valeria ktorý je plachá a tichý. Valériu som si až tak neobľúbila jej charakter ma veľmi nezaujal. Zaujímavejšia postava bol určite Richardo ktorý v knihe zamieša karty, takže sa je načo tešiť.

FORMA:
Kniha je písaná v tretej osobe kde sa striedajú časti s hlavnými postavami ale aj s neznámymi ľudmi na ktorých vplýva obchodovanie s časom. Autor ma zvláštnu formu písania a občas mi v knihe chýbala dynamickosť a napätie.

LASKA:

Medzi Valériou a Wilisom sa niečo deje. Ale príbeh nie je lovestory. Je to škoda. Keby bola chémia medzi týmito postavami výraznejšia bolo by to zaujímavé.

AKCIA:
Bola slabá. Očakávala som trošičku viac. Musím uznať, že kniha ma na začiatku dostala všetkými desiatimi. Začiatok bol akčný , zaujimavý a vyzeralo to celkom sľubne. No potom nastal zlom a prišli pasáže bez akcie a napätia. Ale nebojte na konci sa akcie opäť dočkáme.

CELKOVE HODNOTENIE:

Na túto knihu som sa veľmi tešila. Obchodovanie s časom v podstate s ľudským životom mi príde zaujimavé. Príbeh sa dobre začal. Zaujímavá zápletka akcia ale potom sa to zvrtlo. Autor akokeby poľavil a kniha stratila dynamiku a niektoré pasáže mi prišli zbytočné. Pripomínalo mi to skôr detektívny príbeh. Našťastie ku koncu kniha opäť nabrala „grády“ a dočítala som ju s radosťou. Pokiaľ máte radi detektívne príbehy a sci-fi, knihu vám vrelo odporúčam určite vás zaujme. 

Objednávajte tu


Za poskytnutie recenzného výtlačku srdečne ďakujem vydavateľstvu Albatros Media.  J 

2 komentáre

  1. Na to jak málo nakupuji knížky, jsem si ji po dlouhém váhání koupila! :oD Doufám, že splní mé očekávání a po tvé recenzi se na ni ještě víc těším!

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Mám ráda takovéhle knížky, četla jsem podobnou :) vypadá to dobře a taky se mi stává, že knížka vypadá dobře a pak je to odbytý a nakonec to teda nějak dopadne :D

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.