Marie Lu- Fenomén recenzia na fenomenálnu knihu

sobota 5. októbra 2013

Ahojte! :) 

Prajem vám krásne sobotné ránko, ktoré som rozhodla, začať recenziou na pokračovanie úžasnej knihy od Marie Lu. Táto kniha sa stala mojou srdcovou záležitosťou ale pokiaľ ste nečítali prvý diel prečítajte si recenziu tu.

Autor: Marie Lu
Vydavateľstvo
 COOBOO
Rok vydania: 2013

DEJ / ANOTACIA : 

June a Day prichádzajú do Las Vegas a nepredstaviteľné sa stáva skutočnosťou – Vodca Primo umiera a vlády sa ujme jeho syn Anden. Republika sa tak ocitá ešte o krok bližšie k absolútnemu chaosu. Day však zo všetkého najviac túži zachrániť svojho malého brata, a tak mu nezostáva nič iné, než sa spojiť s Patriotmi. Tí im obom sľúbia pomoc pod jednou podmienkou – Day a June musia zabiť nového Vodcu.
Zdá sa, že je to mimoriadna šanca, ako zmeniť vývoj celej Republiky. Ale June si postupne uvedomí, že Anden nie je ako jeho despotický otec. Čo ak je práve on jedinou šancou na nový začiatok? Čo ak revolúcia musí mať vyšší zmysel ako osobnú pomstu? Čo ak sa Patrioti mýlia?
Skutočne fenomenálne a dlho očakávané pokračovanie úspešnej Legendy! 
                                                                                                                
HLAVNE POSTAVY:

Hlavný hrdinovia sa nemenia. Stále sú nimi bohatá June a chudobný Day. V prvom diely sme sa s týmito dvoma hrdinami zoznámili ale v druhom ich spoznávame hlbšie. Zoznámime sa s ich minulosťou a autorka ich postavy naozaj prepracovala. Day je spontánny a June si premyslí každý svoj krok. Nová zaujimavá postava bol nový Vodca. Veriť mu alebo neveriť? To je otázka.

FORMA:
Striedajú sa kapitoly z pohľadu June a z pohľadu Daya. Rozdiel neuvidíte len v zmene písma ale naozaj aj v slovách. Day rozmýšľa úplne inak ako June. Ťažko určiť, ktoré kapitoly ma bavili viac. Pri June sa dozvedáme viacej o dianí v Republike, prostredníctvom Daya sme vo svete Patriotov.

LASKA:

Samozrejme, že Daya to k June ťahá. Je to pre neho najkrajšie dievča aké kedy videl. June tiež niečo cíti k Dayovi ale je si tým naozaj istá? Dajú sa prekonať všetky tie rozdiely čo medzi nimi sú? Tiež sa do tejto kategorie zapletie nový Vodca a Tess, ktorá pozná Daya od malička a jej city k nemu možno nie sú úplne sesterské.

AKCIA:
Kniha je plná akcie v každej kapitole sa niečo deje. Pomalý rozbeh tak neexistuje.  Pri knihe sa vám bude ťažko dýchať.

CELKOVE HODNOTENIE:

Na pokračovanie Legendy som sa neuveriteľne tešila. Tento príbeh ma dokázal natoľko pohltiť, že mám chuť prečítať si ho znovu. Marie Lu je úžasná autorka, ktorá pre nás pripravuje neuveriteľné zážitky, prekvapenia, dávky napätia a zvraty. Veľmi sa mi páčilo, že príbeh sa už netýkal iba Republiky. Vo väčšine dystopických románoch to býva tak, že príbeh je zameraný len na určite územie kde sa príbeh odohráva. Iné územie akokeby neexistovalo alebo je zničené a život tam neexistuje. No v druhej časti objavíme aj svet za Republikou. Či už je lepší alebo horší si prečítajte sami. Tiež nemôžem nespomenúť to ako Marie Lu zakončila druhý diel. Pokiaľ ste už čítali prvý diel tak ten druhý si nemôžete nechať uisť. Pokiaľ ste po tejto sérií ešte nesiahli tak vám hovorím, že je to veľká chyba, ktorú musíte zmeniť. Ak máte radi dystopické romány tak táto kniha je určite správna voľba.


Objednávajte tuZa poskytnutie recenzného výtlačku srdečne ďakujem vydavateľstvu Albatros Media.  J 

8 komentárov

 1. Dystopiu miluju!!! As si jdu rýchle pročíst recenzi na 1 tku :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. neviem prečo som o tejto serii ešte nepočula dik za tip

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Až budeme mít libovolnou povinnou četbu, vím po čem sáhnu! :)
  Super recenze. :))

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Velice mě tato knížka v tvém líčení zaujala.:)

  Blog The ϐook of ϐeauty

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Moc pěkná recenze! Legenda je legendární knížka a na její pokračování se strášně moc těším! Snad bude opravdu fenomenální! :3

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Já nemám ani jednoho z hlavních hrdinů ráda, protože jsou oba hrozní Mary Sue, šíleně nemožně dokonalí -_- :D

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Love your blog
  xx
  http://aimerose.blogspot.dk/

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.