Michael Northrop - V pasci

streda 16. októbra 2013

Ahojte! 
Už aj na asku ste sa dožadovali recenzie tak som rýchlo dočítala rozčítanú knižku a jednu tu pre vás mám. Pripravte sa z tejto knihy vás zamrazí

Autor: Michael Northrop
Vydavateľstvo
 COOBOO
Rok vydania: 2013

DEJ / ANOTACIA : 

Scotty a jeho kamoši Pete a Jason patria k posledným siedmim študentom, ktorí čakajú v budove svojej strednej školy, kým po nich niekto príde. Čoskoro im však dôjde, že im nezostáva nič iné, než v škole prenocovať. Čo z ich pohľadu vôbec nevyzerá ako zlý nápad, pretože tam s nimi zostali aj dve dievčatá. Zrazu však vypadne prúd a kúrenie prestane fungovať. Na opustenú budovu doľahne tma a chlad. Na streche sa hromadí sneh, ktorý ich môže každú chvíľu zavaliť. Dni plynú, snehové záveje sú vyššie a vyššie, v škole je šialená zima, trápi ich hlad a nešťastné myšlienky. Všetci si uvedomia, že nastáva boj o holý život a že budú musieť učiniť najťažšie rozhodnutie vo svojich životoch.     
HLAVNE POSTAVY:

Sú mladí ľudia takí ako naozaj sú. S vyrážkami, s problémami dospievajúcich, nie sú krásny, nemajú tajné super schopnosti, sú to proste ľudia z mäsa a kostí. Príbehom nás bude sprevádzať Scotty, ktorý nemá žiadne výraznejšie povahové vlastnosti. Jediné o čo mu ide je prežiť v škole, ktorá je pod snehom bez kontaktu okolitého sveta.

FORMA:
Kniha je malá, pekná a krásne spracovaná. V tejto knihe vás doslova zaveje. Čím ďalej v knižke ste, tým sa ocitáte pod väčšou vrstvou snehu, rovnako ako naši tinedžeri v škole. Tiež chválim krásnu obálku.
Príbehom nás celý čas sprevádza Scotty.


LASKA:

O lovestory sa nejedná. Môžeme však vidieť Scottyho záujem o dievčatá v škole ale tam to aj končí.

AKCIA:
Akcia je tu je. Možno nie taká výrazná ale už len to, že ste sa ocitli v škole a nemôžete újsť je akčné

CELKOVE HODNOTENIE:

Michael píše trochu odlišne ako som zvyknutá ale beriem to pozitívne. Je to také prijemne rozptýlenie. Príbeh sa postupne stupňoval od nudných častiach na začiatku kde sa všetko pomaly rozbieha po veľké finále. Vôbec by mi nevadilo, ani to keby bol príbeh dlhší. Pri tejto knihe budete určite potrebovať šálku čaju a určite ju odporúčam aj mladším ročníkom, ktorý s knihami začínajú a chcú prejsť na nejakú "dospelejšiu" literatúru. Pokiaľ hľadáte niečo nové, ľudské, obyčajné tak táto kniha je ako stvorená pre vás. :)
Objednávajte tu

Za poskytnutie recenzného výtlačku srdečne ďakujem vydavateľstvu Albatros Media.  J 

1 komentár

  1. to by som si rada prečitala ale teraz nemam akosi kedy jednu mam rozčitanu a neviem neviem či ju ešte dočitam:)

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.