Andrew Shaffer - Padesát odstínu ostudy

utorok 26. novembra 2013

Autor: Andrew Shaffer
Vydavateľstvo
 XYZ
Rok vydania: 2013

Strhující parodie o temných touhách v každém z nás…
Když se dvaadvacetileté budižkničemu Anna vydává na pohovor s mladým podnikatelem Earlem Grayem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Earl Grey je pohledný, bohatý, má největší penis na světě a velkou firmu a vlastní vrtulník, je chytrý a… tajemný. Naivní husička Anička si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Earl Grey není vůči jejímu pseudointelektuálnímu blábolení a věčně rozkousanému rtu imunní a připouští, že po ní také touží – ovšem za vlastních, specifických podmínek… 


Toto je prvá knižná paródia, ktorú som čítala a ostala som naozaj prekvapená. Keď som si prvý krát prečítala meno Earl Grey rozosmiala som sa a vedela som, že túto knihu si jednoducho musím prečítať. Nepatrím k odporcom päťdesiatich odtieňov ale nie som ani posadnutý fanúšik, ktorý túto sériu považuje za Bibliu.  Takže čo som od tejto knihy vlastne dostala?
Zábavnú odychovku, ktorú som zhltla za jeden deň. Celé sobotné doobedie som venovala práve tejto knihe. Niektoré scény, tam boli prehnané ako napr. Christian Earl vylezie spod Anninej postele so slovami, že jej byt momentálne vlastní. A toto nie je jediná nenormálna scéna v tejto knihe. Charaktery v postave sú rovnaké až na to, že ich typické vlastnosti sú znásobené a všetko to pôsobí strašne vtipne.  Túto knihu neodporúčam ľudom, ktorí nemajú žiadny zmysel pre humor,  pravdepodobne by ju ani nepochopili. Na druhej strane ju odporúčam každému milovníkovi tejto série, odporcovi a vlastne každému kto ma rád paródie a srandu.

Pokiaľ vás kniha zaujala objednajte si ju tuZa poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Albatros Media.  J  


A kedže idú tie Vianoce mám pre vás ďalší zaujimavý tip. Zabavte sa pri úplne novom Veľkom zimnom keškovaní s albatrosmedia.sk! Môžete tu loviť knihy za super ceny v týždennej akciia lebo v knižných keškách. Tí najrýchlejší z vás si môžu dokonca uloviť knižný darček. Alebo získajte čo najviac kešiek v zábavnej hre o atraktívne ceny!


4 komentáre

 1. 50 odstínů moc nemusím, ale tahle mě zaujala:) Earl Grey je skvělej:DDD

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Hmm :) to vypadá dobře :) mamka má sérii padesátí odstínů docela ráda :) já jsem teď u třetího dílu, ale už mě to moc nebaví, myslím že se to zbytečně protahuje :) Ale ta parodie mě docela láká :))) možná tuhle knížku připíšu na seznam pro Ježíška :))

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Doteraz som o tejto knihe nepočula ( takže dík - určite si ju prečítam :3) smejem sa totižto rada...
  proti celej sérii nič nemám, je to pohodová kniha...

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Už jsem o téhle knížce zaslechla, vypadá vážně zajímavě :-D :-)!
  Glamour and beauty

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.