David Levithan - Den co den

pondelok 4. novembra 2013

Autor: David Levithan
Vydavateľstvo
 COOBOO
Rok vydania: 2013

DEJ / ANOTACIA : 
Každý den se probudíte v jiném těle, každý den žijete život někoho jiného. A tak platí jedna jediná zásada – vyhněte se tomu, aby si někdo všiml, že na jeden den přebýváte v těle někoho jiného a nepleťte se do jeho života.
Vše je v pořádku, až do rána, kdy se probudíte v těle Justina a zamilujete se do jeho přítelkyně Rhiannon. Od toho okamžiku všechna pravidla, podle nichž jste až do teď žili, přestávají platit. Konečně se objevil někdo, s kým chcete být den co den.

Úspěšný román bestsellerového autora Davida Levithana.HLAVNE POSTAVY:

Hlavným hrdinom je šestnásťročný chlapec menom A. Pomenoval sa tak sám lebo nikdy nemal vlastné telo. Každý deň sa budí v inom tele raz je chlapec s akné, inokedy namyslené dievča, potom chlapec trpiaci nadváhou a tak ďalej. Zvykol si na takýto spôsob života lebo nikdy nepoznal nič iné. Všetko sa však skomplikovalo keď sa jedného dňa zobudil v Justinovi a zamiloval sa do jeho priateľky Rhiannon. Prežil s ňou jeden krásny deň a potom to všetko skončilo. Nevedel však na ňu zabudnúť a stále sa s ňou pokúša nadviazať kontakt.FORMA:
Kniha je písaná z pohľadu A. Každý nový deň – čiže každú novú kapitolu sa stretávame s niekým iným. Nakúkame do osudu veľmi veľa osôb čo robí knižku zaujímavou a dynamickou. LASKA:

Láska je to veľmi zložitá. Veď predstavte si milovať človeka, ktorý je jeden deň dievča, potom zase chlapec. Každý deň je niekto iný a vy sa už strácate v tom kto je. si je svojou láskou k Rhiannom 100% istý ale ona je verná svojmu priateľovi. Postupne však spoznáva a nie je si istá čo vlastne chce.AKCIA:
V tejto knihe moc akčných pasáži nehľadajte, ide skôr o zaujímavý námet a spracovanie.


CELKOVE HODNOTENIE:

Táto kniha ma veľmi milo prekvapila. Bola som z nej nadšená. Celý ten námet  žiť každý deň život niekoho iného je originálny a tak trochu aj desivý. Autor píše s ľahkosťou a jednoduchosťou takže kniha je ľahko čitateľná. Trochu som bola sklamaná, že nebolo objasnené kto vlastne A je. Odkiaľ prišiel? Kto sú jeho rodičia? Má vôbec nejakú telesnú schránku aj on? Kniha však skončila veľmi otvorene a dojemne takže som zvedavá či sa bude diať niečo ďalej. Tiež musím pochváliť skvelú obálku, ktorá ma naozaj očarovala. 


Objednávajte tu


Za poskytnutie recenzného výtlačku srdečne ďakujem vydavateľstvu Albatros Media.  J 

5 komentárov

 1. zne to orginilane :))

  OdpovedaťOdstrániť
 2. znie to celkom zaujimavo, este som necitala knihu s tak postavenym obsahom :)

  Inak pozyvam na narodeninovu giveaway o GUCCI RUSH 75ml, tu: http://biancaprincipessa.blogspot.sk/2013/10/najlepsia-giveaway-ever.html

  OdpovedaťOdstrániť
 3. to musí být úžasnej příběh!:)

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.