Wendy Higginsova - Svudne zlo

streda 20. novembra 2013

Autor: Wendy Higginsová
Vydavateľstvo
 COOBOO
Rok vydania: 2013

DEJ / ANOTACIA : 
Anna, šestnáctiletá středoškolačka z maloměsta v americké Georgii, má podobné starosti jako většina dívek jejího věku: příliš drobnou postavu, příliš starostlivou adoptivní matkou nebo to, že jako vzorná studentka a horlivá abstinentka není mezi spolužáky moc oblíbená. Má ale i starosti, se kterými se nikomu nesvěřuje. Například vnímá aury lidí, není nikdy nemocná, vidí a slyší na neobvykle velké vzdálenosti...

Teprve když se na rockovém koncertě v klubu seznámí s atraktivním mladým bubeníkem Kaidanem, začíná krůček za krůčkem objevovat pravdu o sobě a o svém původu, ale i o světě skrytém před zraky obyčejných smrtelníků. O existenci rasy nefilů – potomků lidí a padlých andělů, do níž Anna i Kaidan patří. Bytostí s nadpřirozenými schopnostmi, které mají pod hrozbou trestu smrti od svých démonických otců nařízeno šířit mezi lidmi sedm smrtelných hříchů. Jak vzorně vychovanou a úzkostlivě slušnou Annu promění sblížení s otcem? A dokáže láska ke Kaidanovi něco změnit na jeho nezvratné příslušnosti ke straně Zla?

HLAVNE POSTAVY:

Hlavná hrdinka je Anna, ktorá je jedným slovom anjel! Nefajčí, nepije, je vzorná, dobré sa učí a nikdy neurobí žiadny prúser.  Potom prichádza na scénu Kaidan, ktorý ako to už býva v takýchto knihách je jej opakom a príbeh sa môže začať.  Anna mi na začiatku pripadala strašne dezorientovaná, zbrklá a prišla mi ako hrdinka, ktorá nevie čo chce ale našťastie to bol len môj prvý pocit, ktorý rýchlo pominul. Kaidan je klasický zaporák, ktorého si určite zamilujete ak máte radi takéto postavy. V knihe sa však stretneme s veľmi pestrou škálou zaujímavých charakterov ako napríklad Kopano, Ginger a Marna a mnoho ďalších. 


FORMA:

Celý príbeh nám rozpráva Anna a jej myšlienkové pochody občas naozaj stoja za to.

LASKA: 
Nie je všetko tak ako sa zdá. Na prvý pohľad to vyzerá ako obvyklí román kde sa dobré dievčatko zaľúbi do zlého chlapca a on sa kvôli nej zmení. Omyl. Láska tu bude ale nie je to nič presladené. Všetko je vyrovnané a ukončené tak, že vás to bude rozčuľovať. Anna a Kaidan sa k sebe prekvapivo hodia ale to či budú naozaj spolu sa dozviete v knihe. 

AKCIA:

Občas boli napínavé chvíľky ale akčný román to nie je.

CELKOVE HODNOTENIE:

Od tejto knihy som celkovo očakávala menej, takže ma milo prekvapila. Po čítaní niektorých recenzií som sa aj obávala či ma nebude nudiť ale nenudila. Táto kniha je naozaj príjemná oddychovka na dlhé chladné večery. Pobaví vás, zaujme originálnym námetom. A tiež musím pochváliť krásnu obálku. 

Pokiaľ vás kniha zaujala objednajte si ju tuZa poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Albatros Media.  J 

2 komentáre

  1. kupila by som si ju už len kvoli obalke ale aj obsahovo vyzera fajn:)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Jak to tak vidím, po dlouhé době si přeču zase nějaký ten román :-), díky za tip.
    Glamour and beauty

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.