Alina Bronsky - Za zrcadlem

pondelok 9. decembra 2013

Autor: Alina Bronsky
Vydavateľstvo
 COOBOO
Rok vydania: 2013

DEJ / ANOTACIA : 
Má dar.
Pronásledují ji.
Je tvoje matka.
A kdo jsi ty?

V životě patnáctileté Juli má všechno svá pravidla. Vybočovat je nebezpečné, kdo neodpovídá normě, toho sledují. Ale pak Julina matka zničehonic beze stopy zmizí a její otec se třese strachy. Juli postupně začne odhalovat všechna rodinná tajemství: Máma je jedna z mála víl, kterých se společnost Normality obává. Má totiž zvláštní schopnosti. Je Juli taky taková? Společně se svou novou kamarádkou Ksy a jejím bratrem Ivanem se vydá pátrat – po zmizelé matce, po zakázaném vílím světě a po pravdě o sobě samotné.

„Za zrcadlem od Aliny Bronské vám můžu opravdu vřele doporučit. Je to velmi chytrá a úžasná kniha.“
Kerstin Gierová, autorka trilogie Drahokamy

Moje hodnotenie:

Máme tu ďalšiu originálnu magickú fantasy knižku s neobvyklým dejom a prostredím. Čo si predstavíte keď sa povie víla? Peknú bytosť s dlhými vlasmi, ktorá zbiera v lese kvetinky? Alebo Zvonilku z Petra Pana? Všetko sú to krásne milé bytosti. No v tejto knihe sú víly vnímané inak. Sú to zlé bytosti, ktoré by nemali byť v spoločnosti pre svoju odlišnosť. Sú vnímané ako niečo zlé. Hlavná hrdinka tejto knihy Julina príde z ničoho nič o mamu. Zmizne a nikto nevie prečo. Juli sa skamaráti s čudným dievčaťom Ksy. Úprimne povedané Ksy som si obľúbila viacej ako Juli. Je zábavná, milá, iná a hlavne úprimná čo sa v spoločnosti v akej Juli žije veľmi cení a ťažko hľadá. V celej knihe môžeme pozorovať zmenu hlavnej hrdinky. V knihe však nenájdete romantickú zápletku ale to vôbec nevadí. Príbeh je zaujímavý presne taký aký je.
Úprimne som bola prekvapená, že som v knihe nenašla veľa častí, ktoré by boli hluché. Celú knihu som zhltla pomerne rýchlo a keby som nemala ešte iné povinnosti myslím, žeby som to zvládla za jeden deň. 


Tento príbeh hodnotím veľmi pozitívne a vďaka tematike víl zaujme možno aj mladších čitateľov. Nájdete tu kúzla, priateľstvo a iný svet aký poznáme. Vrelo odporúčam každému kto sa potrebuje odreagovať od reálneho sveta. Neoľutujete. 

Knihu kupujte napríklad aj tu   


Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Albatros Media.  J  

3 komentáre

  1. má to krásnu obalku :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Neznie to vôbec zle a už dávnejšie ma to zaujalo, mohlo by to byť fajn 8)

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Poviem úprimne, mne sa kniha vôbec nepáčila a hlavná postava bola blbá. Celý príbeh bol podľa mňa dosť naivný, neviem. Nevedela som sa do toho vôbec začítať.

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.