Amy Plum - Očarená nocou

pondelok 16. decembra 2013

Ahojte!! 

Chcem vás všetkých upozorniť, že túto recenziu si musíte povinne prečítať aj keď knihy nečítate. Ide totiž o knihu, ktorá ma po dlhej dobe naozaj veeľmi zaujala. 

Autor: Amy Plum
Vydavateľstvo
 motto young
Rok vydania: 2013

DEJ / ANOTACIA : 

Šestnásťročná Kate Mercierová žije pokojným a normálnym životom, kým jej pri nehode nezomrú obaja rodičia. Presťahuje sa aj so staršou sestrou do Paríža a pred bolesťou zo straty rodičov sa utieka do sveta kníh a francúzskeho umenia. Potom ale stretne Vincenta, ktorého údelom je bojovať proti zlým silám a nasadzovať vlastný život za záchranu ľudstva. Kate sa ocitá na osudovej križovatke. Má sa svojej lásky vzdať alebo ju nasledovať?

Moje hodnotenie : 

Do tejto knihy som sa púšťala s nízkym očakávaním. Čakala som príbeh podobný Čiernej labuti, ktorý ma zaujal ale neočaril. No očarenou som bola očarené. Neviem čím si ma príbeh získal možno do bolo Parížom kde sa dej odohráva. Príbeh ja naozaj nezvyčajní. Predstavte si, že nepotrebujete spánok, žijete v podstate večne ale raz do mesiaca ste na tri dni mrtvý. A taký je Vincent. Krásny chlapec do ktorého sa Kate zamiluje. Postavy v knihe boli super. Na Kate sa mi najviac páčilo, že rozmýšľala o následkoch svojich činoch. Nie ako väčšina dievčenských hrdiniek, ktoré sa do všetkého vrhajú bezhlavo. A Vincent bol tajomný, krásny a mal francúzsky prízvuk. A tiež som si zamilovala aj ostatné postavy ako napríklad Julesa, ktorého pre svoju vytrvalosť nejde nemilovať. Aj Katina staršia sestra je poriadne číslo. Zápletka už nie je až taká prepracovaná ale to vôbec nevadí, pretože jediné čo vás bude v knihe najviac zaujimať ako bude fungovať vzťah normálneho dievčaťa a sexy zombie chlapca.  Pekným osviežením v knihe bolo aj to, že konečne sa niečo nadprirodzené dialo v Europe! 


Knihu kupujte napríklad aj tu   


Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Albatros Media.  J  

4 komentáre

 1. kupila som ju sestre na vianoce ale asi jej ju potom ukradnem

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Kedy bude druhý diel?? nikde ho neviem nájsť preložený.. knihu som začala čítať včera a tak ma zaujala,že dnes ju mám už dočítanú.. netrpezlivo čakám na druhý diel!!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Zatiaľ neviem ale vydanie druhého dielu sa určite chystá aspoň dúfam, :)

   Odstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.