Čitajte cez sviatky Michaela Granta a jeho svet BZRK

sobota 21. decembra 2013

Ahojte,
teraz je ideálny čas na knihy. Máme voľno a čakajú nás dlhé zimné večery. A určite budú večery kedy sa nám nebude chcieť ísť nikam. Tak ich môžete stráviť vo svete, ktorý je fascinujúci a tak strašne odlišný od toho čo poznáme.

Autor: Michael Grant
Vydavateľstvo
 COOBOO
Rok vydania: 2013

Nano. Svět uvnitř lidského těla, svět v mase, svět mezi nervovými zakončeními. A v něm se odehrává bitva mezi těmi, kdo chtějí ovládnout lidskou mysl, a těmi, kdo jim v tom chtějí zabránit. Mezi nimi jsou i Noah a Sadie, jejichž blízké zničil boj o moc, který vedou bratři Armstrongovi, podivná Dvojčata, která touží ovládnout svět a vytvořit utopickou společnost bez konfliktů a válek, bez hladu a strádání. Jenže jak vést válku v nanosvětě, kde stačí šikovně „předrátovat“ pár nervových spojení a z člověka je rázem jen loutka? Strhující thriller, který balancuje na tenké hranici mezi realitou a šílenstvím.

Námet tejto knihy je veľmi zaujimavý a je to zase niečo úplne iné ako ostatné dystopické romány.  Viete si predstaviť, že vám niekto zmení osobnosť tak, aby vyhovovala spoločnosti? Žeby ste stratili vlastný charakter povahové vlastnosti a stala by sa z vás len ovca v stáde? Tak presne toto sa deje v Michaelovej knihe. V knihe sa stretávame s tvorom, ktorý sa nazýva Biot. Je to končatina, ktorá je súčasť svojho stvoriteľa.
Začiatok knihy bol pre mňa utrpenie. Všetky nové, neznáme pojmy a ja som si nevedela poriadne predstaviť čo sa vlastne v príbehu deje. Postupne nám však autor začína odhaľovať svoj svet a vás príbeh začína baviť a prestávate byť zmätený a začne vás baviť. Tak to aspoň bolo u mňa.  Dej knihy bol určite skvelý. Všetko to bolo oveľa zložitejšie ako som si myslela a tým bol dej aj jedinečný, kedže sa tam nič nedialo podľa toho ako som si myslela. 

Kniha bola taktiež plná akcie, neviem si spomenúť na pasáž, kde sa nič nedialo. Na knihe bola príjemná zmena, že tam vlastne nebolo žiadna hlavná postava. Všetky postavy boli rovnocenné, mali svoj názor a podľa toho aj konali a je len na čitateľoch ku ktorej strane sa naklonia.  A čo sa týka konca knihy tak som bola šťastná, že mám po ruke dvojku lebo asi by som to nevydržala.

Knihu objednávajte tu.  Autor: Michael Grant
Vydavateľstvo
 COOBOO
Rok vydania: 2013
                              
Celý BZRK včetně Noaha a Sadie je po poslední bitvě s dvojčaty Armstrongovými v troskách. Ve Vincentových roztříštěných vzpomínkách se skrývají děsivá tajemství. Broučák ovládl prezidentčin mozek, jenže hra s lidskou příčetností je velmi nebezpečná a následky se snadno vymknou kontrole. Navíc si Broučák nemůže dovolit dvojčata Armstrongova zklamat. Svět v nanu je pořád stejně děsivý a nevypočitatelný, ale zdi, za nimiž se ukrývá, se pomalu začínají hroutit. Co se za nimi objeví? A co bude, až se usadí prach?

Na rozdiel od prvého dielu pri čítaní dvojky som už nebola taká zmätená a neistá. Ale stále platí to čo pri jednotke – že, veľa častí knihy je veľmi ťažko pochopiť. Toto pokračovanie znova zničilo všetky moje predstavy akoby sa to asi mohlo vyvíjať, takže Michael je naozaj muž plný prekvapení.  Napríklad dvaja zaľúbenci spolu flirtujú ale stále nejako nemajú medzi sebou ten pravý vzťah, tak načo potom to všetko okolo? Romantiku teda nehľadajte ale pokiaľ ste milovníci akcie prosím. Rovnako ako pri jednotke, platí, že v tejto knihe sa stále niečo deje. Najvtipnejšie na tom je, že sa tam stále niečo deje viete, že je to dôležité ale nechápete tomu.
V druhej knihe sa dostáva do popredia Saddie a Noah ma druhé miesto. V knihe však existuje mnoho fascinujúcich postáv s ktorými ste sa zoznámili v jednotke ale v dvojke ich spoznávate hlbšie. Vincent, ktorý prišiel o svoju myseľ, kontrolór Lear a moje najobľúbenejšie dvojčatá Armstrogové dve obrovské príšerky.
Michael ma nesklamal. Vytvoril pre nás svet, ktorý je možno zložitý a budeme musieť pri čítaní zapojiť aj mozog a trochu viac fantázie ale pokiaľ máte fantáziu a máte radi príbehy u ktorých neviete ako to bude tak vám túto sériu vrelo odporúčam. Tiež podotýkam, že táto kniha by mohla zaujať aj mužské osadenstvo, takže pokiaľ máte priateľa knihomoľa  alebo brata tak určite porozmýšľajte či mu nekúpite ešte rýchli malý darček. 

Knihu objednávajte tu.  

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Albatros Media.  J  

4 komentáre

 1. som posadnutá tvojimi recenziami ! O:)
  bude viac dielov ešte ? znie to zaujimavoa ja mam rada komplikovane veci

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. je to trilogia takže ešte by mal byť posledný diel a daakujem ti krásne som rada, že ťa bavia moje recenzie ;)

   Odstrániť
 2. Máš zajímavý vkus,to by pro mě asi nebylo:)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. wow, ale nejdřív si to asi půjčím

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.