Rachel Harrisova - Moje sladke 16.storočie

utorok 3. decembra 2013

Ahojte! 

Po dlhej dobe prinášam opäť recenziu na knižku, ktorú si určite zamilujete. Teda aspoň, dúfam, že vás zaujme.

Autor: Rachel Harrisová
Vydavateľstvo
 COOBOO
Rok vydania: 2013

DEJ / ANOTACIA : 
Cat Crawfordová má o pár dní osláviť svoje sladké šestnáste narodeniny. Avšak to posledné, čo si Cat praje, je extravagantná narodeninová oslava organizovaná jej temperamentnou nevlastnou matkou. Aspoň malou útechou je pre ňu plánovaný rodinný výlet do magickej Florencie. A keď ju pri prehliadke tohto úžasného mesta zavedie zvedavosť do cigánskeho stanu, ocitne sa priamo… v renesančnej Florencii.
Na tomto výlete do šestnásteho storočia, vyzbrojená len batohom plným vecí z budúcnosti, sa Cat stretne so svojimi predkami. A nie len s nimi, veď v tomto období je Florencia plná známych umelcov, ktorí práve tvoria svoje vrcholné diela. A samozrejme nie je núdza ani o zaujímavých ctiteľov… No podarí sa Cat nájsť cestu späť do modernej doby alebo jej talianske dobrodružstvo bude pokračovať navždy?

Moje hodnotenie:

Tento príbeh je jednoducho magický. Šestnásť ročná Cat je nespokojná s tým, že jej nevlastná matka jej ma vystrojiť oslavu takú veľkolepú akú poznáme z MTV. Otec jej dovolí prezrieť si Florenciu sama pred veľkou oslavou a vtedy sa Cat ocitne v šestnástom storočí. Nepripravená, sama, s modernou technikou a zrazu je naozaj stratená a sama. Neviem ako vy ale ja by som sa asi psychicky zrútila a neviem či by som sa dokázala prispôsobiť. Ale Cat je iná a dokázala to. Zistila, že ju v renesančnom Taliansku poznajú a má tam dokonca rodinu.Ja som sa do tohto príbehu úplne zažrala až ma to samu prekvapilo.
 Na začiatku sa vám ani nezdá, že ste sa preniesli do minulosti ale časom to začína byť vtipné a zábavné. Zaujimave bolo pozorovať ako sa Cat snaží prispôsobiť dobe a niečomu ani nerozumela, kedže používali zastaralé výrazy, ktoré Cat nič nehovorili. A naopak Cat používala novodobé slová, ktorými bola iná. Nesmiem zabudnúť ani na romantickú zápletku, ktorá bola predvídateľná ale pekná. Vzťah Cat a Lorenza bol jasný už na začiatku ale predsa len som im fandila.  Kniha skončila neuveriteľne otvorene a pre mňa to bol menší šok, takže dúfam, že bude pokračovanie, pretože potrebujem vedieť ako to bude ďalej. 


Myslím, že táto knižka je ideálna na nudné, tmavé večery, pretože obsahuje všetko čo by mala dobrá kniha mať. Humor, lásku, zaujímavú zápletku a neunudí.

Knihu kupujte napríklad aj tu   


Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Albatros Media.  J  

Zverejnenie komentára

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.