Tom Ang - Zaklady digitalni fotografie

utorok 28. januára 2014

Ahojte!
Tak ako som vám sľúbila vo včerajšom poste mám tu pre vás post o tejto malej šikovnej knižke.
Myslím, že táto kniha zaujme viacerých, kedže väčšina bloggeriek radi fotia a užitočné rady sa vždy zídu.

Autor: Tom Ang
Vydavateľstvo
 computer press
Rok vydania: 2014

Takže čo nám táto knižka ponúka??? 
V prvom rade by som chcela poznamenať, že ju vrelo odporúčam všetkým začínajúcim  fotografom a milovníkov sveta fotografie. Táto kniha obsahuje naozaj užitočné a základne rady. V pár prehľadných zrozumiteľných kapitolách si prejdete kompozíciu fotografií, ohnisko, ostrosť, perspektívu bez zaťažovania s expozičnými časmi, clonami čo môže byť pre začiatočníka dosť náročné na pochopenie. V ďalšej kapitole sa oboznámite s abstraktnými fotografiami, fotenie architektúry bola som prekvapená koľko zaujímavostí som sa dozvedela, dokumentárne a pouličné fotografie,  fotenie na dovolenke, deti , mesta a tak ďalej. Tretia kapitola je zameraná na vyvolanie fotiek, ktorá je naozaj poučná, naučíte sa fotky upravovať, dolaďovať posledné detaily a tak ďalej. V poslednej kapitole nájdete laicky povedané všetko čím sa dá fotiť. Od digitalných fotoaparátov cez kompakty až po zrkadlovky. Tiež sa dočítate o rôznych objektívoch a ostatného prislušenstva. Takže táto kniha bude určite užitočná aj keď sa len chystáte kúpiť fotoaparát a neviete aký. Aby som nezabudla na konci každej kapitoly nájdete nejaký tutorial na rýchlu a kvalitnú opravu vo photoshope. 
Pokiaľ vás kniha zaujala môžete si ju objednať napríklad tu

Za poskytnutie recenzného výtlačku dakujem vydavateľstvu albatrosmedia

6 komentárov

 1. Wow, tak možná už vím, čím se odměním za vysvědčení ;) Upřímně řečeno, ve fotografování jsem laik a přestože mě to ohromně baví, výsledky bývají dost katastrofální :) A přeci jen na to, abych se prohrabávala kopou návodů na internetu (které jsou samozřejmě od sebe nekonečně rozdílné) čas tak nějak nemám :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. vyzerá to dobre:) niečo také by som si chcela v budúcnosti objednať, myslím, že sa z toho dá veľa naučit:)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Právě jsi mi strašně moc pomohla! Sháním takovou knížku, ale vsudě všechno jen zrcadlovky a nevím jestli to na můj digitální foťák s vyměnitelnými objektivy nevadí. Je tato knížka pro digitály?:)
  Skvělý!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. pokiaľ máš digitál s vymentelnymi objektivmi nie je to kompakt? lebo ak hej tak by ti knižka mohla pomocť sú to všeobecné rady ako fotiť ale je pravda, že niektoré techniky zvládneš len zrkadlovkou ale väčšina sa podla mňa dá aj s digitálom :)

   Odstrániť
 4. Jů, to vypadá suprově :) já mám teďka novou knížku, docela podobnou, myslím, že jsi ji měla na Instagramu ;)
  Young, wild and free

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.