Knihy na vikend

sobota 1. februára 2014

Ahojte, 
začal sa víkend, začal sa nový mesiac a ja som si pre vás pripravila dve recenzie na knihy, ktoré som v januári prečítala. Musím uznať, že som bola prekvapená ako ma obidve knihy bavili, takže verím, že niekomu padnú tieto recenzie vhod. :) 

Katie McGarryová - Prekroč svuj stín Autor: Katie McGarryová
Vydavateľstvo: COOBOO

Rok vydania: 2014

Nikdo neví, co se stalo té noci, kdy se z Echo Emersonové, populární holky, stal outsider s podivnými jizvami na rukou, o kterých si špitá celá škola. Dokonce ani Echo nezná celou pravdu, co se té strašlivé noci odehrálo. Ale byla by moc ráda, kdyby se vše vrátilo k normálu. Ovšem když se v jejím životě zjeví Noah Hutchins, hezoun v černé kožené bundě, co holky vlastně jen využívá, svět se jí obrátí vzhůru nohama takovým způsobem, že si to ani v nejdivočejších snech nedovedla představit...

Echo je dievča, ktorému by ste určite závideli. (kebyže žijete v Amerike). Má všetko čo dievča v jej veku chce, je populárna, úspešná, má frajera, ktorého chce každá a stále je obklopená kamarátkami.  No túto Echo v knihe nestretnete.  Echo, ktorú v knihe poznáme je opak tej o ktorej som vám napísala. Echo zažila traumatický zážitok po ktorom sa úplne zmenila. Na tele má jazvy, ktoré zakrýva dlhými košelami a sama nevie ako k nim prišla. Jej život sa zmenil od základov a Echo sa silou mocou snaží, aby všetko bolo tak ako má byť. No neuľahčí jej to Noah, ktorý sa zrazu zapletie do jej už teraz ťažkého života a bude ho pliesť a komplikovať ešte viac.   

Noah nie je žiadny prototyp dobrého chlapca. Je to chalan, ktorý vám zlomí srdce a ešte vám dopredu oznámi, že to ide urobiť ale vy mu nepoviete nie, pretože to povedať neviete a v kútiku duše veríte, že vy budete tá práva, ktorá ho zmení. Blábláblá. No Noah nie je taký ako sa zdá. Nie je až taký zlý, miluje svojich mladších bratov a robí všetko preto, aby mohli byť spolu.
A čo sa stane keď sa títo dvaja stretnú? Vznikne z toho zaujímavý príbeh, ktorý sa netočí len okolo Echo a Noaha. Stretnete sa s otcom Echo, ktorý vôbec nie je taký ako sa tvári, s jej macochou Ashley, ktorá možno nie je zlá macocha a čo mama Echo? To je kapitola sama o sebe. Budete mať možnosť spoznať ráznu Beth a kopu ďalších postáv, ktoré vás buď chytia za srdce alebo ich budete nenávidieť. Mojou najobľúbenejšou postavou bola rozhodne Beth aj keď to bola bohužiaľ len vedľajšia postava.

Tento príbeh odporúčam všetkým, ktorí chcú čítať niečo iné ako plytké romány o láske. Je určený tím, ktorí majú radi život taký aký je aj s jeho zápormi.  Mne osobne sa kniha veľmi páčila a na konci mi vyhŕkla aj nejaká tá slzička. 


Pokiaľ vás kniha zaujala môžete si ju zakúpiť tu A teraz druhá recenzia zo sveta fantasy

Susan Ee- Pád Anjelov

Autor: Susan Ee
Vydavateľstvo: motto young

Rok vydania: 2014

Už je to šesť mesiacov, čo anjeli apokalypsy zostúpili z neba, aby zničili svet. Za bieleho dňa panujú v San Franciscu pouličné gangy, v noci strach a beznádej. Počas jednej z takých nocí légia anjelov unáša bezbranné dievčatko a jej sedemnásťročná sestra Penryn sa rozhodne, že urobí čokoľvek, aby ju zachránila...

Anjel. Keď sa povie anjel predstavíte si milujúcu božskú bytosť, ktorá vás chráni. Ktorá nad vami bdie a tak ďalej. Omyl. V tejto knihe sú anjeli, ktorí nás ľudí nazývajú opice a prišli na zem len s jedným cieľom. Zničiť ju. Svet vôbec nevyzerá ako teraz. Je v apokalypse, všetko je zničené, nič nefunguje tak ako pred tým. Ľudia umierajú, kradnú, kriminalita je väčšia.  V takomto svete, žije Penryn, ktorá sa stará o svoju psychopatickú mamu a o svoju malú sestričku Paige, ktorá je na vozíčku. Jedného dňa jej sestru unesú anjeli a Penryn zachráni anjela, ktorému odsekli krídla. Neurobí to však z jej dobrej vôle. Penryn chce, aby jej pomohol nájsť jej sestričku. Anjel Raffe, nechcene súhlasí. A tak sa začína ich spoločné dobrodružstvo. Penryn je pre záchranu svojej sestry ochotná spraviť všetko a uvedomuje si, že spojenectvo s Raffym nie je najlepší ťah ale nič iné jej neostáva.  Aké plány majú anjeli s deťmi?  

Tento príbeh je úplne iný ako všetky anjelské príbehy, ktoré som čítala. Nadpozemská je v porovnaní s touto sériu rozprávka pre deti.  Táto kniha je krutá a pri niektorých častiach som mala zimomriavky. Svet je krutý, krvavý, chladný, tajomný špinavý. Kniha je plná napätia, akcie a do poslednej kapitoly neviete kto je váš nepriateľ a kto spojenec.  Myslím, že túto knihu by si mali prečítať úplne všetci bez výnimky. 

Pokiaľ vás kniha zaujala môžete si ju kúpiť tu

Za recenzné výtlačky dakujem vydavateľstvu albatrosmedia.


Dúfam, že som vás zaujala aspoň jedna kniha a, že budete mať peknú sobotu. :) 


3 komentáre

  1. velmi pekne :) mne sa paci viac ta prva

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Nic z toho jsem ještě nečetla, ale vypadají opravdu lákavě :)

    OdpovedaťOdstrániť
  3. jedna na sobotu druha na nedelu ;)

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.