Mary Lu - Šampión

sobota 8. februára 2014

Autor: Mary Lu
Vydavateľstvo: COOBOO

Rok vydania: 2014

June a Day priniesli pre národ Republiky obrovské obete – obetovali veľa jeden pre druhého – a teraz sa ich krajina ocitla na pokraji zániku. June sa dostala do najvyšších politických kruhov ako Vodcova Principálka a Day prijal lukratívnu ponuku v armáde. Krátko pred podpisom mierovej zmluvy vypukne v Kolóniách nákaza a hrozí, že pohraničné mestá sa zasa ocitnú vo vojne. Ak chce June zachrániť životy tisícok ľudí, musí požiadať milovaného človeka o veľkú obeť.

Konečne sme sa dočkali a na pulty kníhkupectiev priplával posledný diel trilógie Legenda od Mary Lu  Šampión. A ja som sa nevedela dočkať a čakanie sa oplatilo. Pokiaľ čítate moje recenzie pravidelne, tak určite viete, že túto trilógiu vychvaľujem do nebies, takže mi je aj trochu ľúto, že skončila. Čo si pre nás Mary pripravila v poslednom diely?
Keď som čítala Fenomén chcelo sa mi plakať a pri Šampionovy som si naozaj poplakala.  Posledná kniha je plná napätia a akcie. Opäť sa striedajú kapitoly June a Day. Pri čítaní posledného dielu si nikdy nie ste istí ako to vlastne všetko dopadne. Akcie je tam bolo naozaj veľa ale zrazu prišli miesta kedy sa nedialo nič a ja som mala chuť ich preskočiť. Toto sa mi pri prvých dvoch knihách nestalo tak som bola trochu prekvapená. Ale nevadí. Čo bolo na knihe najlepšie?
Jednoznačne koniec. Mary Lu si pre nás pripravila koniec, ktorý ma neuveriteľne potešil. Nebol to typický koniec, ktorý očakávate už pri prvých kapitolách prvého dielu. Mary si vymyslela vlastný originálny a tak trochu otvorený koniec takže vaša fantázia môže pracovať.

Pokiaľ ste túto sériu ani nezačali tak prichádzate oveľa. Radím vám ju určite objednať alebo si ju aspoň požičajte a ponorme sa do sveta Republiky.

Knihu si môžete kúpiť tu.


Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem AlbatrosMedia

5 komentárov

 1. kolko stoji prosim ta?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. napríklad tu http://www.albatrosmedia.sk/sampion-d2.html si ju možeš objednať za 10.09 a normálne v pantarei a iných knihkupectvách okolo 11eur :)

   Odstrániť
 2. Mám ráda Tvé recenze na knížky. Miluju knížky, jen mě štve, že na ně nemám skoro čas. :-/

  www.blondiever.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. to ma teší, že sa ti páčia :) no hej s tým časom je to dosť náročne :(

   Odstrániť
 3. Hello dear,
  nice blog and great post! If you want, we can follow each other. Let me know, follow me and I will follow you back! :)

  My blog is here http://lucieglam.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.