Prečítane : Victoria Schwabová - Archív

utorok 18. marca 2014

Autor: Victoria Schwabova
Vydavateľstvo: COOBOO
Rok vydania: 2014

Šestnáctiletá Mackenzie pracuje jako Správce v Archivu, kde mrtví odpočívají na policích jako knihy. Říká se jim Historie. Jejím úkolem je chytat a vracet Historie, které se sem tam probudí a utečou, Historie, které jsou často zmatené a agresivní. To všechno dělá s vědomím, že někde v Archivu je i tělo jejího dědy, který ji sem před čtyřmi lety přivedl, a mladšího bratra, s jehož ztrátou se nikdy nevyrovnala.

Chcete utiecť preč z nášho sveta? Chcete prežiť niečo čo ste ešte nikdy neprežili? Prečítať si príbeh, ktorý je originálny, svojský a čarovný?? V tom prípade vás pozývam do Archívu

Archív je miesto kde sú mrtvý vystavený ako knihy na poličkách. Ale pozor. Nemyslíte si, že sú tam v štádiu rozkladu. Nečaká na nás zombie príbeh. Kniha je písaná naozaj originálne a odlišne od všetkých kníh čo som čítala. Nemôžem tvrdiť, že bola napísaná dokonalo ale predsa len si ma niečím získala. Na začiatku príbehu som bola stratená. Viktoria pre nás vytvorila úplne nový svet s ktorým som sa ešte v žiadnej knihe nestretla. 

"Ako si sa dnes mala? Naozaj? Môj deň?
Zaútočil na mňa zabijak Správcov.
Ja viem. A zachránil ma cudzí chlapec a potom záhadne zmizol...." 

Archív je niečo ako knižnica. Pracujú tam knihovníci, správci a mnoho ďalších ľudí. Šestnásť ročná Makenzie je správkyňa a jej úlohou je vrátiť Histórie, ktoré sa prebudia späť do Archívu. Postava Makenzie  bola múdra nápaditá, odvážna a vtipná nebol problém stotožniť sa s ňou. Prišla o svojho mladšieho brata a s jeho smrťou sa stále nevyrovnala no vie kde ho nájde. V Archíve ale bohužiaľ to už nie je on ale iba jeho história. Okrem Makenzie sa stretneme v knihe s knihovníkom Rolandom ale aj tajomným chlapcov Wesleym a ešte tajomnejším Owenom.

Archív je taký scifi triler, ktorého dej sa rozbieha postupne a tempo knihy je pomalé. Myslím však, že vám to prekážať nebude, kedže knihu treba čítať pozorne, pretože každý detail je dôležitý. Veľmi sa mi páčili spomienkové scény Makenzie a jej deda, ktorý ju do Archívu dostal. 

Toto dielko odporúčam všetky fanatikom do mysteriozných príbehov a všetkým, ktorým už lezú tituli s anjelmi, upírmi a podobnými háveďami. Myslím, že nebudete sklamaný.

Pokiaľ vás kniha zaujala objednávajte tu.

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem  vydaveteľstvu albatrosmedia.

1 komentár

  1. na tuto recenziu som čakal dlho!! :) vyzerá to super presvedčila sa ma

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.