Sylvian Reynard - Gabrielov Očistec

streda 12. marca 2014

Autor: Sylvian Reynard 
Vydavateľstvo: XYZ
Rok vydania: 2014

Po citovém pekle, kterým si museli projít, aby mohli být Gabriel Emerson a Julia Mitchellová spolu, si konečně užívají jeden druhého. Během romantické dovolené v Itálii Gabriel Julii zasvěcuje nejen do méně známých oblastí renesančního umění, ale i do tajů smyslového a tělesného potěšení. Po návratu do univerzitního prostředí se však štěstí změní v očistec a oba musí začít o svou lásku znovu bojovat – s žárlivým ex-partnerem, s univerzitními pravidly, s nepřejícími kolegy a studenty.

Po dlhej dobe sme sa konečne dočkali pokračovanie príbehu Julie. Dvojka začína presne tam kde skončila jednotka. Gabriel a Julie spolu prežívajú najkrajšie obdobie ich životov. Dvojka je plná zmien hlavne v postave Gabriela. Jeho postava sa rozvíjala a obrátila sa k lepšiemu. Našiel dôvod pre ktorý sa oplatí žiť a z arogantného profesora s ktorým sme sa stretli v jednotke sa stáva romantický muž, ktorý uctieva Julie ako bohyňu. To sa mi veľmi nepáčilo. Gabriel mal v jednotke iskru, ktorú zrazu stratil. 

Na scénu sa dostáva aj Gabrielova prvá láska Pauline, ktorá bola podľa mňa celkom zaujímavá postava. Čo sa týka obsahu tak v dvojke je oveľa viac intríg ako v jednotke. Juliu a Gabriela čaká ťažké obdobie keď sa o ich vzťahu profesor a študentka dozvedia v škole. Osud im pripravil veľa prekážok, ktoré musia prekonať? Zvládnu to??? 

Druhá kniha sa mi páčilo o trochu menej ako jednotka. Niektoré časti mi prišli zbytočne naťahované a zbytočné. Napriek tomu však v knihe nájdeme plno neočakavaných zvratov a zauzlení. Ja osobne sa neviem dočkať posledného dielu tejto série.

Pokiaľ vás kniha zaujala môžete si ju objednať napríklad aj tu.  

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu albatrosmedia. 

1 komentár

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.