Lauren Oliverová - Panika

štvrtok 24. apríla 2014

Autor: Lauren Oliverová
Vydavateľstvo: COOBOO
Rok vydania: 2014

Panika začala v Carpe, nudnom zapadákove uprostred ničoho. Pravidlá sú celkom jednoduché – hlavne nemať strach. Heather by nikdy predtým nenapadlo, že by sa do Paniky púšťala. Pretože sa nikdy nepovažovala za nebojácnu a ani nebola ten typ dievčaťa, ktoré by na seba pútalo pozornosť. Dodge sa Paniky nikdy nebál. Vpred ho poháňa tajomstvo, vďaka ktorému prechádza každým ďalším kolom s pocitom sebaistoty a je presvedčený, že vyhrá. Heather a Dodgeovi prinesie hra prekvapivé odhalenia.

Lauren som si ako spisovateľku veľmi obľúbila kvôli sérii Delírium a ked som sa dozvedela, že vydavateľstvo COOBOO vydá jej dalšiu knihu tak som sa veľmi tešila. Hneď som si všimla podobnosti s Deliriom. Hlavná hrdinka je šedá myška, ktorá ma oslňujúcu krásnu najlepšiu kamarátku a sestričku. No tu podobnosť končí.

Kniha sa začína rýchlo bez žiadnych úvodnich táranin. Hra začína a bude sa hrať celú knihu vo veľmi rýchlom tempe, že som občas mala problém spracovať čo sa deje. Panika je naozaj zvláštna kniha. Príbeh rozpráva hlavná hrdinka Heather a Dodga. Sú to rozdielne postavy a dodali príbehu rôznorodosť. Keby bol príbeh písaní len z pohľadu jednej postavy asi by som sa trošku nudila. Hra je nepredvídateľná, nikto nevie aké sú úlohy, nikto nevie čo sa stane a tiež nikto nevie či to prežijú všetci.
Jediný problém, ktorý vidím je v tom, že Lauren nesadila svojim Delíroum ľaťku naozaj vysoko a čitatelia, ktorí čítali Delírium ako prvú sériu od Lauren môžu mať veľké očakávania a ostanú sklamaný. U mňa to tak bolo. Panika ma bavila. Čítala som niečo nové, zaujímavé ale niečo tomu stále chýbalo. Paniku nehodnotím ako zlú knihu, skôr je to taká príjemná oddychovka, ktorá zaujme a dopraje vám oddych. 

Knihu si môžete kúpiť napríklad tu

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu albatrosmedia. 

3 komentáre

 1. citam to a mam z toho zmiešaná pocity :( :) no uvidíme

  OdpovedaťOdstrániť
 2. vypadá to byť zaujímavá kniha, možno že by ma aj bavila, no uvdíme, možno si ju nakoniec kúpim. :))

  liveinfoxworld.blogspot.com

  ...

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Pre mňa boli Delírium aj Panika skôr takým priemerom. Od Delíria som čakala trochu viac, ale samotný nápad sa mi veľmi páčil. A tretia časť ma dosť sklamala. Nepáčil sa mi otvorený koniec.

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.