Prazdninové čítanie!

štvrtok 17. apríla 2014

Ahojte!!! 
Ako ste si určite všimli blíži sa Veľká noc a s ňou aj vytúžené voľno. A ja mám pre vás knižky, ktoré by ste si mohli počas voľných dní určite prečítať. Ste zvedavé aké??? 

Inspirace v odstínech šedi
Vydavateľstvo: XYZ
Rok vydania: 2014

Deset českých a slovenských čtenářů se nechalo inspirovat oblíbenou trilogií Padesát odstínů a napsali svou vlastní povídku. Někteří se zasnili, někteří vše vzali s humorem, někteří dokonce ještě přitvrdili…

Napriek tomu, že už vyšli všetky knihy zo série Päťdesiat odtieňov, fanušíkovia série sa jednoducho nechcú s Christianom a Annou rozlúčiť. Práve preto nedávno vyšla táto zbierka poviedok.
Recenzia na poviedkovú knihu sa mi vždy píše ťažie pretože vám chcem toľko toho povedať ale skúsm to skrátiť.

V tejto knihe nájdete poviedky, ktoré vás zaujmú tak, že budeme smutné, že sú to len krátke poviedky ale tiež sa stretnete aj s takými, ktoré vás baviť nebudú. Prvá poviedka je poviedka, ktorá sa umiestnila na prvom mieste s názvom Zítřky. Bohužiaľ táto poviedka ma vôbec nezaujala, takže som bola trochu sklamaná, že táto poviedka je tá najlepšia. Poviedkám som však dala šancu a čím som čítala dalej tým sa mi poviedky páčili viac a viac. Niektoré poviedky sú milé zasnené, iné sú kruté vražedná, vtipné a iné vás prekvapia koncom. Každý si tu nájde tu svoju. Tá moja najobľúbenejšia bola tá posledná a tá je pre mňa víťazná. :)

Knihu si môžete zakúpiť napríklad aj tu.


Amélie v Paríži 

Autor: Angie Westhoffová
Vydavateľstvo: COOBOO
Rok vydania: 2014

Taky kdo by si nechal ujít takovou příležitost? A když k tomu ještě zjistí, že stejně jako její oblíbená filmová hrdinka Amélie bude bydlet na Montmartru a že syn její dočasné rodiny je opravdu nádherný kluk a ke všemu ještě herec, její nadšení nezná mezí. Kouzelný rok v pařížských uličkách při natáčení filmu může začít!

Druhá knižka, ktorú vám odporúčam je pre všetky zasnené romantičky, ktoré chcú vypnúť a čítať niečo nenáročné jednoduché. Príbeh, ktorý sa odohráva v meste lásky vás ničím neohúri ale ani nesklame. 
Hlavná hrdinka Sina ide na jeden rok študovať do Paríža. Miluje staré filmy a je trochu iná ako jej rovesníci. Jej vášňou sú filmy. Vo svojej parížskej rodine sa zoznámi so svojim bratom Rafaelom, ktorý je herec a natáča film. Sina sa zoznamuje s jeho kamarátmi a začína sa dobrodružstvo v Paríži.

Táto kniha má všetko čo by oddychová kniha mala mať. Je jednoduchá, čitateľná, primeraná hrúbka, pobaví, zaujme a poteší. Prí čítaní tej knižky budete mať určite blbý úsmev na tvári :) 

Knihu si môžete zakúpiť napríklad aj tu

3 komentáre

  1. tak na tu první knížku se teda určitě podívám, zní dobře! díky za tip :)

    http://giallotulipano.blogspot.com/

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Vypadají dobře, ale musím číst povinnou četbu :(

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.