Kass Morgan - Prvych 100

utorok 13. mája 2014

Autor: Kass Morgan
Vydavateľstvo: COOBOO
Rok vydania: 2014

Od ničivej nukleárnej vojny žilo ľudstvo vo vesmírnych lodiach. Teraz však Rada posiela sto mladistvých delikventov – ktorých spoločnosť považuje za nahraditeľných – na nebezpečnú výpravu s cieľom znova kolonizovať planétu. Môže to byť ich druhá šanca na život... alebo samovražedná misia.

Ľudstvo na planete Zem neexistuje. Zem je pre nich rádioaktívna a ľudia tam neprežili. Až na pár výnimiek. Vo vesmíre totiž prežíva ľudská rasa a čaká kedy sa budú môcť vrátiť na Zem. Čakajú kedy budú môcť opustiť vesmírne lode a vrátiť sa tam odkiaľ ľudstvo pochádza späť na Zem.

Niekoľko delikventov, ktorých spoločnosť nepotrebuje a po dovŕšení osemnástich rokov ich zabije a vypustí do vesmíru budú mať šancu vstúpiť po 100 rokoch na Zem. Ako však tá Zem vyzerá? Prežijú to vôbec? 

V tejto knihe sa stretneme s viacerými postavami. Každá ma však iný príbeh. Clarke prišla o rodičov, Wells je syn kancelára ale predsa chce ísť na Zem, aby chránil dievča, ktoré miluje, Bellamy je obyčajný chlapec, ktorý ma sestru a to je v spoločnosti neprístupné, Glass je dievča z bohatého sektoru ale zamiluje sa do nesprávneho. Na Zemi sa odhohráva väčšia časť príbehu ale vďaka Glass budete vedieť aj o tom čo sa deje na lodi.

Tento príbeh na mňa naozaj zapôsobil. Už dlho som nečítala knihu, ktorá ba vo mne vyvolala toľko emócií. (Naposledy to myslím bol Šampión. ) Táto kniha má veľmi pomaly rozbeh a miestami máte pocit, že žiadna veľká zápletka sa nekoná a ani nebude. No potom sa to všetko zvrtne. Autorka pripravila posledné kapitoly neuveriteľne akčné, dramatické a namotávacie. Proste budeme chcieť čítať stále viac a viac lebo budete zvedavý na koniec a keď to skončí tak ostanete nahnevaný. Autorka nás nechá v poriadnom napätí a ja už teraz hľadám kedy bude pokračovanie. Dúfam, že čoskoro.

Túto knihu odporúčam naozaj všetkým a nedávno americká televízia CW začala vysielať seriál, ktorý je točený podľa tejto knižnej predlohy. Ja som ho ešte nepozerala , ale myslím, že najskôr by ste si mali prečítať knihu. 


Pokiaľ vás kniha zaujala objednajte si ju napríklad aj tu

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem AlbatrosMedia

4 komentáre

 1. knihy čítavam väčšinou úplne iného žánru ale seriál sledujem :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. takéto podobné žánre si radšej pozriem v TV ale môže to byť tiež velmi zaujimave čítanie

  OdpovedaťOdstrániť
 3. zajímavá knížka, tohle téma mám moc ráda, klidně bych to viděla i v televizi :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Knihu som nečítala, ale to skôr kvôli seriálu. Začala som ho pozerať a kniha vyšla až potom. Akosi sa mi už do nej potom nechcelo púšťať :D

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.