BOOK TIPS JUNE

utorok 24. júna 2014

Ahojte.
Konečne som dočítala obidve knihy na ktoré som vám sľúbila recenziu takže bez dlhých obkecov ideme na to. 

Kerstin Gierová - Prvá strieborná kniha snov


Autor: Kerstin Gierová
Vydavateľstvo: COOBOO
Rok vydania: 2014

Liv Silberovej sa po presťahovaní do nového mesta sníva podivný sen, v ktorom stretne štyroch chalanov zo svojej novej školy. Pozoruje ich pri temnom magickom rituáli, až sa náhodou ocitá priamo uprostred obradu. Chalani si ju druhý deň pamätajú zo sna a aj Liv sa od tejto chvíle začnú snívať zvláštne sny, ktoré sa zdajú byť také skutočné...


S autorkou tejto knihy som sa ešte nestretla ale veľa som o nej počula. Napísala sériu Drahokamy, ku ktorej som sa ešte nedostala ale po prečítaní tejto knihy po nej asi siahnem. Ale vráťme sa k snom.

Liv je obyčajné dievča, ktoré žije so svojou mamou a sestrou. Nie je na nej nič nezvyčajné okrem toho, že ma živé sny. Ked sa ocitne v sne chalanov a na druhý deň zistí, že to bolo niečo viac ako sen spozornie a príbeh sa začína.

Postavy v knihe boli pekne rozpracované  a hlavne bolo ich veľa. Preto ma prekvapilo, že som nemala problém zapamätať si ich.  Liv je na pätnásťročné dievča veľmi múdre a občas som mala pocit, že má o niekoľko rokov viac. Stretnete Graysona, ktorý sa bude o Liv starať ale aj jeho sestru, ktorá Liv zrejme veľmi v láske mať nebude.

Celý tento príbeh ma pohltil. Veľmi ľahko sa čítal a ani som nevedela kedy skončil. Nájdete tam aj romantickú zápletku a do konca knihy neviete s kým skončí.  Po dočítaní tejto knihy som si povedala, že musím veľmi rýchlo dostať dvojku tak dúfam, že vyjde čoskoro.

Pokiaľ sa vám kniha zapáčila objednajte si ju tu.

Josephine Angelini - Proroctví 

Autor: Josephine Angelini
Vydavateľstvo: COOBOO
Rok vydania: 2014


Šestnáctiletá Helen Hamiltonová si odmalička bolestně uvědomuje, jak moc se liší od svých vrstevníků – nejen nezvyklou výškou, ale i schopnostmi. Umí například superrychle běhat a má nadlidskou sílu. Až s příchodem rodiny Délosových zjistí, že pochází z linie potomků řeckých polobohů…

Na začiatku čítania tejto knihy som sa nevedela stotožniť s hlavnou hrdinkou. Pripadala mi nudná, divná a nesympatická a nemala som ju rada. Celkovo táto kniha ma na začiatku trochu nebavila. Ale potom sa to konečne rozbehlo. Na scénu prišla rodina Delosových a zrazu sa príbeh začal.

Medzi Helen a Delosovými sa vytvorila nenávisť. Helen tomu nerozumela ale postupne sa začala s rodinou Delosových zbližovať a zrazu zistí, že je vlastne poloboh. Jej výška, rýchlosť a inakosť už odrazu nie je problém.
V tejto knihe nájdete veľa prekvapení, odhalení a rodinných vzťahov. Mne osobne sa najviac zo všetkého páčili práve rodinné vzťahy. Stretneme Kasandru, ktorá je tak trochu svojská a iná, priateľskú Adrianu ale aj nepriateľského Kreona. Helen si vybuduje vzťah s Lucasom ale ich láska však nebude taká jednoduchá. Chcete zistiť prečo?? Prečítajte si knihu.

Odporúčam ju všetkým milovníkom fantasy a gréckych bohov. Som naozaj zvedavá na pokračovanie lebo táto seria 
začína veľmi sľubne. 


Pokiaľ sa vám kniha zapáčila objednajte si ju tu


1 komentár

  1. Obe knižky som prečítala a páčili sa mi. Strieborná kniha o niečo viac, keďže Kerstin Gier je úžasná autorka :D a už sa neviem dočkať pokračovania.
    Proroctví sa mi dobre čítalo, ale veľmi mi pripomínalo Twilight a ten koniec bol ako vystrihnutý z Mesta kostí. Škoda, hádam dvojka bude lepšia :D

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.