BOOK TIPS AUGUST

streda 20. augusta 2014

Ahojte! 
Zase som si pre vás pripravila recenzie na knižky, ktoré som nedávno prečítala. Obidve sú stvorené na prázdninové čítanie a určite vám dokážu spríjemniť posledné prázdninové dni.
Morgan Matsonová - Léto na druhý pokus 

Autor: Morgan Matsonová
Vydavateľstvo: COOBOO 
Rok vydania: 2014

Poslední léto, které by mělo trvat navěky…Rodina Taylor Edwardsové nepatří zrovna mezi ty, co drží pohromadě. Pak ale přijde táta s tou hrozivou novinkou, zbývá mu už jen pár týdnů života a přeje si strávit svoje poslední léto s rodinou ve starém letním domě u jezera. Taylor tu před lety zklamala nejen svoji nejlepší kamarádku, ale i první lásku, takže vrátit se sem není vůbec snadné. Teď se to pokouší napravit. Každý si zaslouží druhý pokus – rodina, kamarádi i láska.

Toto je už druhé leto, ktoré som trávila s knihou od Morgan Matsonovej. Prvá bola Amy&Roger na ceste. Keďže sa mi dobrodružstvo Amy a Rogera páčilo celkom som sa tešila o čom bude jej druhá kniha. 

  Na začiatku príbehu som ostala trochu zaskočená. Hlavná hrdinka Taylor mala traumu zo svojej prvej velkej lásky, ktorá nedopadla práva najlepšie. Na tom by nebolo nič zlé keby nemala dvanásť rokov. Prišlo mi to strašne nerealne. Ako môže niekto prežiť lásku v dvanástich a robiť si z toho ťažkú hlavu doteraz? Nevadí. Knihe som aj tak šancu dala. Taylor ma sedemnásť rokov a príbeh sa môže začať.


Trošku trvalo dokým som sa do príbehu začítala ale nakoniec ma pohltil. Stále som však cítila detskú naivitu v celkom príbehu. Taylor ide na prázdniny k jazeru kde sú na ňu všetci jej kamaráti nahnevaný kvôli blbosti. Preboha ľudia máte sedemnásť rokov! Kašlite na to čo bolo v dvanástich! 

Už pri prvých slovách v knihe si uvedomíte, že táto kniha asi neskončí šťastne. Rakovina je rakovina a niekedy sa nad ňou vyhrať dá ale v tomto príbehu asi nie.
Morgan opäť neprekvapila a vytvorila príbeh plný emócii a smutnej radosti. No o tom je predsa život. Najviac sa mi na celkom príbehu páčil vzťah Taylor s jej otcom. Bolo krásne pozorovať ako sa pomaly zbližujú a veľmi smutné, že sa zbližujú na posledný pokus.

Túto knihu hodnotím ako lepší priemer. Určite by ste si ju mali prečítať pokiaľ máte radi príbehy, ktoré nie vždy končia šťastne ale nájdu sa v nich aj chvíle plné šťastia, zábavy a lásky.

Celkové hodnotenie 
4/5

Pokiaľ vás kniha zaujala môžete si ju objednať napríklad aj tuCourtney Coleová Danteho holka 


Autor: Courtney ColeováVydavateľstvo: COOBOO 
Rok vydania: 2014


Reece Ellisová, sedmnáctiletá středoškolačka, už od deseti let tráví každé léto s tátou v Londýně. A každé léto se s ním k uzoufání nudí. Může se to někdy změnit? Jedno léto na letišti doslova vrazí do pohádkově krásného Danta Gilibertiho. To se pak před ní rozprostře vidina úplně jiného léta. Léta na malebném středomořském ostrůvku, navíc ve společnosti kluka, ze kterého se vyklube syn místního premiéra…


Hovorí sa, že nič sa nedeje náhodou. No je otázka či to platí pre Reece Ellisovú, ktorá náhodou vrazí do okúzľujúceho chlapca, ktorý nie je len obyčajný chlapec ale rovno syn premiéra v Camberre. A ich stretnutie zmení Reece celé leto.

 Pokiaľ máte radi presladené dievčenské romány v ktorých viete ako všetko skončí ale predsa vás bavia tak táto kniha je niečo pre vás.

Celý tento príbeh začína ako z rozprávky ale prevrátenej rozprávky. Princ svoju princeznú zachráni na začiatok a potom sledujeme ako sa zoznamujú. Reece som si ako postavu celkom obľúbila. Je to obyčajné dievča, ktoré nikdy nič nedostalo zadarmo a žije v realite, ktorá nie je ani dobrá ani zlá. Zato Dante ma veľmi nezaujal. Okúzľujúci, šarmantný, dokonalý, vtipný, romantický a tak ďalej. V knihe ma viac zaujali vedľajšie postavy ako samotný hlavný hrdina Dante.

Nedám dopustiť na rebelujúcu Miu, ktorá je jednoduchá také dievča, ktoré by sme všetci chceli za kamarátku. Ale aj mrcha Elena mala väčší potenciál ako Dante.
  

Celý tento príbeh však hodnotím pozitívne. Áno pripadá vám to ako jedno veľké klišé ale čo? Veď je to ľahké letné čítanie tak čo by sme chceli? Courtney dokázala napísať milú letnú knihu plnú lásky a vtipu. Samozrejme, že tam nájdete aj dramatickejšie pasáže, ktoré sú príjemne rozptýlenie od celého pusinkovania v knihe.

Aj keď ja osobne si myslím, že táto kniha zaujme mladšie ročníky viac.

Celkové hodnotenie 
3,5/5

Pokiaľ vás kniha zaujala môžete si ju objednať napríklad aj tu. 

Za poskytnutie recenzných výtlačov ďakujem vydavateľstvu albatrosmedia3 komentáre

 1. Zajímavé knížky, ty bych si přečetla ráda :)
  veru-life.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Obě bych si chtěla moc přečíst .)

  http://oreoobsessionbeautyworld.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 3. ja chodím okolo kníhkupectva už týždeň, ale nemám moc času sa tam zastaviť, už ale musím! :)

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.