Jodi Ellen Malpasová Tento muž / Pod týmto mužom

streda 10. septembra 2014

Ahojte!!! 

Dnes vám prinášam dve recenzie na knihy os Jodi Ellen Malpsovej. Pokiaľ ste fanušičky romanticko-erotických románov zbystrite pozornosť. Autor: Jodi Ellen Malpasová
Vydavateľstvo: Ikar
Rok vydania: 2014

Keď mladá bytová architektka Ava O’Sheaová prijme pracovnú ponuku, netuší, čo ju v luxusnom hoteli s názvom  Zámok čaká. Najskôr bežná konzultácia s nafúkaným, nudným vidieckym snobom s cigarou v ruke. Napriek očakávaniu tam však stretne Jesseho Warda, zničujúco príťažlivého, veľmi sebavedomého plejboja, ktorý vyhľadáva erotické dobrodružstvá a neuznáva pritom nijaké hranice. Okamžite medzi nimi preskočí iskra. Ava sa k Jessemu nechce citovo pripútať, ale nedarí sa jej ovládnuť obrovskú túžbu, ktorú v nej prebudil. Vie, že tento muž jej napokon zlomí srdce, a inštinkt jej našepkáva, aby od neho ušla, kým to ešte dokáže. Lenže Jesse sa jej nechce vzdať. Aj on po nej túži a je rozhodnutý získať si ju za každú cenu. Spodná časť formulára
Moja prvá myšlienka pri čítaní tejto knihy bola : „Wau, tu to teda ide rýchlo!“ Hlavná hrdinka tohto príbehu je Ava, ktorá pôsobí rozumne, milo a vtipne. Ako hlavná hrdinka mi veľmi sadla no jej myšlienkové pochody , ktoré mala pri Jessim som naozaj nechápala. Hlavný hrdina celej série je krásny, sebavedomý a arogantný Jesse. Pozor toto sú však jeho vlastnosti, ktoré si vydedukujete z prvého dojmu. Jesseho charakter je oveľa zložitejší ako sa môže na prvý pohľad zdať. Svojou majetníckou povahou, náladovosťou, tvrdohlavosťou môže tromfnúť všetkých do radu. Niekedy bolo až neuveriteľné aké dokonalé sledovacie schopnosti Jesse má. Možno sa v závere série dozvieme, že je vlastne tajný agent a vyniká v sledovaní ľudí.


       Pri čítaní tejto knihy som našla určite zhody z 50shades alebo sériou Crossfire ale táto podobnosť bola iba na začiatku. Tieto série majú rovnaký žáner, takže nejaké podobnosti tam nájdete. Ale nedajte sa odlákať. Ručím vám, že táto séria nie je len lacná kopia 50shades.
   Ako som už na začiatku recenzie spomínala táto kniha ma neuveriteľne rýchli rozbeh. Po pár stranách už chémia medzi hlavnými hrdinami vrcholila. Jesse a Ava sa dali dokopy veľmi rýchlo a dobrodružstvo začína. Na môj vkus tam bolo príliš veľa erotických pasáži, ktoré trochu bránili rozbeh deju. Ale nebojte sa, autorka tieto scény napísala veľmi dobre. V tejto knihe nájdete buď sex alebo situácie, ktoré by ste nikdy nečakali a prekvapia vás tak, že padnete na zadok. 
     Občas som mala potrebu uistiť sa či náhodou nejde aj o psychologický (možno skôr psychopatický) thriler, lebo niektoré Jesseho výstupy boli na môj vkus prehnané. Obdivovala som a zároveň som nechápala hlavnú hrdinku.
Prečo preboha nepošle tohto majetníckeho rozmaznaného tyrana do teplých krajín??!!

     Celkovo na mňa tento príbeh zapôsobil. Skončil naozaj nepredvídateľne a napínavo. Nečakajte nejaký hlboký príbeh, ktorý vás dojme. Tento muž je jednoducho skvelý spoločník pokiaľ hľadáte oddychovku, ktorá vás neunudí. Vyzývam všetkých milovníkov erotických románou, aby si túto knihu zakúpili a dali jej šancu.Knihu si možete zakúpiť napríklad aj tu.Celkové hodnotenie : 4/ 5Takže pokiaľ ste nečítali prvý diel tak druhú recenziu radšej nečítajte. Ale tí, ktorí už máte za sebou Tohto muža a neviete sa rozhodnúť či sa oplatí čítať knihu ďalej tak prosím. Pokračujte v čítaní...


Autor: Jodi Ellen Malpasová
Vydavateľstvo: Ikar
Rok vydania: 2014Pod obrovskou vášňou sa skrýva horúca láska
V hoteli s názvom Zámok sa mladá bytová architektka zoznámi s jeho nebezpečne príťažlivým majiteľom Jessem Wardom. Upúta ju, priam ohromí,
svojou silou a oslepí vášňou, akú si ani nevedela predstaviť. Jesse však má zlomenú dušu a temné tajomstvá, ktoré pred ňou úzkostlivo skrýva. Ava tuší, že ak sa chce pred Jessem zachrániť, musí ho opustiť, a to hneď. Lenže niet úniku... Jesse sa vráti do jej života rozhodnutý pripomenúť jej zmyselné potešenia, ktoré spolu prežili. Ava sa rovnako pevne rozhodne vypátrať pravdu ukrytú pod oceľovým zovňajškom tohto muža. Znamená to, že sa k zámockému pánovi musí znova priblížiť – a presne tam, na dosah svojej ruky, ju Jesse chce mať.

     Vráť me sa opäť do sveta Jessieho a Avy. Prvá kniha skončila nečakanými odhaleniami a druhá kniha plynule nadväzuje na prvý diel. Začiatok knihy mi prišiel dosť predvídateľný. Vlastne všetci sme vedeli ako to bude pokračovať už pri konci prvej knihy.
      
       Jesseho povaha sa však v druhej knihe viac ukazuje a odhaluje . Je oveľa viac panovačný, rozkazovačný a tvrdohlavý. Autorka spravila z jeho postavy naozaj extrém. Ďalej odhaľujeme Jesseho dušu. Dozvedáme sa o ňom veci, ktoré  niekoho zarazia a niekoho nie. Počas čítania som sa nevedela rozhodnúť či ho mám nenávidieť alebo ľutovať.
     
      Trochu ma sklamalo, že autorka urobila silnú postavu len z Jesseho a Ava je stále na mŕtvom bode. Nedozvedáme sa nič moc o jej minulosti, budúcnosti, plánoch a snoch. Príde mi to akokeby Ava pred tým ako spoznala Jesseho ani nežila. Áno Ava má mamu, otca dokonca aj brata ale jej postave to nejako nijak nepridáva. Zo všetkými má dobrý vzťah... Škoda. Príbeh by bol zaujímavejší, keby do neho trochu prispela aj Ava.
      
       Celkovo ma druhý diel nesklamal. Na začiatku som si myslela, že viem ako to skončí ale mýlila som sa. Autorka opäť pripravila nečakané momenty, zvraty z ktorých sa vám zakrúti hlava. No aj po druhej knihe mám pocit, že ešte toho vieme o živote Jesseho Warda veľmi málo.

Druhý die si môžete zakúpiť tu


Celkové hodnotenie :  4/ 5


Za poskytnutie recenzných výtlačkov ďakujem vydavateľstvu Ikar1 komentár

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.