Zoznámte sa so Samanthou Youngovou !

pondelok 29. septembra 2014

Ahojte, 

dnes vám chcem predstaviť autorku, ktorej knihy som si veľmi obľúbila. Rovno vám aj napíšem o všetkých troch knihách, ktoré som od nej zatiaľ čítala. Verím, že vás zaujme a ako som si všimla niektoré mi aj písali pri august favorites, že jej knihy poznáte, takže poďme si predstaviť jej najnovšiu knihu Jamaica Lane. Autor: Samatha Youngová
Vydavateľstvo: Ikar
Rok vydania: 2014

Príťažliví muži privádzajú hanblivú Oliviu do rozpakov. Je čas zmeniť to!
Knihovníčka Olivia je sympatická kráska, ale trpí veľkým komplexom. Bojí sa nadviazať rozhovor s atraktívnym mužom, hneď očervenie. Nepovažuje sa za príťažlivú. S partnerskou intimitou takmer nemá skúsenosti. Kým sa jej rovesníčky zaúčali do tajov sexu, ona sa starala o chorú mamu.
Keď si na Jamaica Lane prenajme svoj prvý byt, uvedomí si, že nastal čas pohnúť sa ďalej. Je po uši zamilovaná do postgraduálneho študenta, no pri každom stretnutí s ním ju pochytí panika.
Spodná časť formulára
       Olivia je hanblivé dievča, ktoré si vôbec neverí. Nevie poriadne komunikovať s mužmi nie to s nimi flirtovať. Má okolo seba svojich kamarátov ale v živote jej chýba láska. No jej šarmantný kamarát Nate, ktorý je nenapraviteľný sukničkár ju príde zachrániť a ochotne Oliviu bude učiť flirtovať.  Pod jednou podmienkou : ich hodiny neohrozia priateľstvo, ktoré medzi sebou majú. Dokážu túto podmienku neporušiť???     Táto kniha je tretia kniha od Samathy Youngovej. Predošlé diely Dublin StreetLondon Road vám v krátkosti predstavím pod touto recenziou.  Ale nebojte sa nenadväzujú na seba. 

Uprimne povedané neviem či sa dokážem pozerať na túto knihu kriticky, pretože knihy od Samathy sa stali veľmi rýchlo mojimi obľúbenými a ani táto ma nesklamala.
Tento príbeh bol krásna kombinácia zábavného, sladkého, vášnivého, iskrivého vzťahu dvoch kamarátov

Práve ich priateľstvo bolo na knihe to najkrajšie a to čo sa mi páčilo najviac zo všetkého. Ich spoločné rozhovory boli svižné a vtipné. 

Bola radosť čítať to a občas mi prišlo aj ľúto, že nemám takého kamaráta ako je Nate.  Nate určite nie je dokonalý chlap ale srdce má na správnom mieste.

Keď ho Olivia požiada, aby ju učil ako sa stať sebavedomejšou a atraktívnejšou ženou neváha ani sekundu. Čo by neurobil pre kamarátku. 
Problém prichádza vtedy, keď sa Olivia rozhodne, že potrebuje zaučiť aj v sexe. Čo sa môže stať?

V tejto časti je už príbeh trochu predvídateľný ale vôbec nie nudný
Táto kniha vo mne dokázala vyvolať neuveriteľne veľa emócii. 
Nate a Olivia musia prekonať neuveriteľne veľa prekážok, pretože obaja majú za sebou minulosť, ktorá sa nedá vrátiť späť. Vydrží ich priateľstvo? Dodržia podmienku, že lekcie zvádzania nezmenia nič na tom, že sú najlepší priatelia?
Ak momentálne hľadáte knihu, ktorá je vtipná, romantická, dojemná, ľahko čitateľná, pikantná vtedy kedy má, tak ste našli svoju knihu. 

Knihu si zakúpite tu

Za poskytnutie recenzného vytláčku ďakujem vydavateľstvu Ikar.


A teraz vám v skratke predstavím prvý a druhý diel tejto série. Prepáčte, že len tak krátko ale knihy som čítala už dávnejšie, takže ich nemám čerstvo v pamäti.Dublin Street


Dublin Street je kniha o Joss a Bradenovi. Joss je samotárka, ktorá prišla o svoju rodinu veľmi skoro. Bola mladá a odrazu ostala sama. Táto tragédia ju poznačí a Joss nevyhľadáva ľudský kontakt. Nepotrebuje to. Braden je typický sebavedomý chlap, ktorý vie, že priťahuje ženy a užíva sa to.  Joss a Braden sa stretnú v taxíku a hneď je vo vzduchu cítiť chémiu. Všetko je dokonalé do kým Braden neotvorí ústa.
Z jeho úst nevychadza nič milé. Iba drzé uštipačné poznámky, ktoré sú svojim spôsobom aj príťažlivé. 
Joss má tie dosť svojskú a komplikovanú povahu a sledovať ako sa tieto dve postavy spoločne zoznamujú a zbližujú je naozaj zážitok.
 V tejto knihe je aj vedľajší príbeh Bradenovej mladšej sestry Ellie a jeho kamarátovi Adamovi.  Prostredníctvom Ellie spoznávame aj druhú stránku Bradena.

Kniha sa dá objednať napríklad aj tuLondon Road


A druhá kniha je príbeh Joe a Cama. Joe je považovaná za zlatokopku a Came takými ženami opovrhuje. 
Joe som z prvej knihy vôbec nemala rada. Bola to typická zlatokopka ale tento príbeh nám odhaľuje to kto je skutočná Johanna. 
Jej príbeh na mňa zapôsobil najsilnejšie. Má naozaj ťažký život a to ako sa správa má svoj dôvod. 
Cam ju nazačiatku nevie vystáť ale postupne sa spoznávajú a zbližujú. 
U Samathy som si všimla, že nevie vytvoriť postavu, ktorá by nemala zaujímavú minulosť.
Ja osobne si myslím, že pokiaľ ste ešte nečítali ani jednu knihu je to veľká chyba a mali by ste ju napraviť. J

Túto knihu si môžete kúpiť tu


A to je na dnes všetko. Verím, že som vás inšpirovala a, že sa aspoň do jednej knižky pustíte. 

Majte sa krásne. :)

2 komentáre

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.