BOOKS TIPS (recenzie)

streda 8. októbra 2014

Ahojte!! 

Včera mi prišiel veľmi milý mail od dievčaťa, ktoré sa mi zdvôverilo, že vďaka mne začala čítať knihy. Neuveriteľne ma to potešilo a celý večer som bola šťastná, že moje recenzie boli schopné niekoho nakopnúť do čítania.  Preto som dnes s veľkou radosťou napísala nové recenzie na dve užasne knihy. Ste pripravený??? 


Wendy Higginsová    - Svudne nebezpečí 

 Recenziu na prvý diel čítajte tu.

Autor: Wendy Higginsová  
Vydavateľstvo: COOBOO
Rok vydania: 2014

Sedmnáctiletá Anna Whittová už překonala prvotní šok ze zjištění, že není obyčejnou smrtelnicí. Patří mezi potomky padlých andělů, nefily, a její osud předurčuje dávná věštba – právě ona má navždy zlomit moc démonů nad světem lidí. Druhý díl svůdného příběhu o padlých andělech a démonech.
    


Svudne zlo pokračuje a ja som sa veľmi tešila na druhý diel. Konečne sme sa dočkali a máme možnosť opäť sa začítať do príbehu Anny a Kaidana. Pokiaľ ste však ešte nečítali prvý diel tak vás presmerujem sem.

Táto kniha je o láske, vášni, nenávisti, hriechu a hlavne o zakázanom ovocí. Myslím, že v týchto príbehoch nájdete oveľa viac ako v bežných paranormalných knihách tohto typu. Táto séria je jednou z najlepších sérií čo sa týka padlých anjelov.

Napriek tomu, že túto sériu mám rada, tak ma začiatok knihy nudil. Neviem prečo ale nevedela som sa do nej v žiť. Potom som si uvedomila, že mi tam chýba Kaiden. Áno naozaj to bol on, ktorý mi tam chýbal, pretože ako náhle sa v knihe objavil ja som bola schopná prehryznúť sa aj ďalšími kapitolami neuveriteľne rýchlo.  


Anna sa dozvedá o svojom osude viac a dokonca získa aj poslanie. Toto všetko ju vyformuje a už z nej nie je nevinné bojazlivé dievčatko. Dospela a získala aj väčšie sebavedomie. Už je len na nej či dokáže zabudnuť na zlomene srdce a naplniť proroctvo, ktoré ju čaká.

Kaiden je našťastie stále rovnaký. Nepáčil by sa mi keby sa zmenil! Odstrkuje Annu, cíti sa, že je pre ňu nevhodný a zároveň sa jej nechce vzdať. Kaiden je skvelá postava. Nemá to ľahké ale napriek tomu sa nevzdáva a snaž sa byť lepším.

Aby som to zhrnula táto kniha je vtipná, originálna a hlavne je tam Kaiden. Niekedy stačí v románe jedna zaujímavá postava a celá séria je skvelá. Toto je ten prípad. Je pravda, že v románe je veľa postáv, ktoré by možno aj mali potenciál ale vďaka Kaidenovi vás nebudú zaujímať. Druhá kniha je z hľadiska deju prepracovanejšia ako prvá. Dozvedáme sa veľa nových vecí, ktoré dej posúvajú dopredu. Veľmi sa teším na posledný diel a dúfam, že v ňom už nenájdem hluché časti ako v tomto. Preto nedávam päť bodov.

 
Celkové hodnotenie : 4/5

Knihu si môžete zakúpiť tu


Katie McGarryová - Jen si troufni 


Autor: Katie McGarryová
Vydavateľstvo: COOBOO
Rok vydania: 2014

Pravda o Beth a jejím životě by poslala její matku do vězení, proto ji musí chránit za každou cenu. Až její strýc přinutí Beth vybrat si mezi máminou svobodou a svým vlastním štěstím… Musí však chodit do školy, kde ji nikdo nerozumí. Snad kromě jednoho kluka…Pro Ryana to na začátku byla výzva…Stala se z výzvy přitažlivost?Pri pohľade na obálku vám napadne : ďalšia prasladená lovestory ale pozor! Hneď na začiatku vás chcem vyviesť z omylu. Ide o silný príbeh v ktorom sa stratíte.

Beth je drsné drzé dievča, ktoré ani z ďaleka nie je ako ostatné dievčatá. Má svoj štýl, svoj ostrý jazyk a nebojí sa takmer ničoho. Beth sme už stretli v prvej knihe od autorky Prekroč svuj stín ale bola len vedľajšia postava. V tejto knihe sa o nej dozvedáme oveľa viac a pripadá mi oveľa zaujímavejšia ako Echo. Pod týmto drsným povrchom sa však skrýva dievča, ktoré keby som poznala osobne obdivujem. Beth to vôbec nemala v živote ľahké. Prezradím, že jej matka je alkoholička a to ani zďaleka nie je všetko s čím sa musí mladá Beth vysporiadať.

Ryan má narozdiel od nej všetko. Pochádza z dobrej bohatej rodiny, je úspešný športovec a sebavedomie mu nechýba. So svojimi kamarátmi často uzatvára výzvy, ktoré berú veľmi vážne. Jednou z jeho výziev bude aj Beth. Ryan mi na začiatku bol veľmi nesympatický a dúfala som, že Beth si predsa len nájde cestu k svojmu kamarátovi Isaiahovi, ktorý bol určite zaujimavejšou postavou ako Ryan.
Tento príbeh je plný bolesti, nenávisti, lásky, odhodlania a veľmi veľa nečakaných zvratov. Mohla by som tu použiť veľmi veľa superlatívov, ktorými by som vyjadrila svoje nadšenie z tohto príbehu ale skrátim to. V jednoduchosti tento príbeh si musíte prečítať. Katie je úžasná autorka a je to vidieť aj podľa hodnotení tejto knihy na goodreads. Ja ju s čistým svedomím ocením piatimi bodmi! J

Celkové hodnotenie : 5/5

Knihu si môžete zakúpiť tu

Za poskytnutie recenzných výtlačkov ďakujem vydavateľstvu albatrosmedia. Zverejnenie komentára

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.