Recenzie - Oktober

pondelok 20. októbra 2014

Kiera Cassová Selekcia


Autor: Kiera Cassová  
Vydavateľstvo: COOBOO
Rok vydania: 2014

Pre tridsaťpäť dievčat je Selekcia životnou šancou. Príležitosť uniknúť svojmu osudu, vstúpiť do okázalého sveta rób a drahých šperkov. Žiť v paláci a bojovať o srdce úžasného princa Maxona. Pre Americu Singerovú je to však nočná mora. Musí opustiť svoju lásku a odísť z domova. Potom sa zoznámi s princom Maxonom. Postupne začne prehodnocovať všetky svoje dovtedajšie plány – a uvedomí si, že život, ktorý si vysnívala, bledne pri budúcnosti, na ktorú nikdy ani nepomyslela.
      Pri pohľade na obálku Selekcie vám napadne, že ste dostali do rúk knižku o princeznách. Možno rozprávku. Nebuďte však povrchní a nenechajte sa oklamať vzhľadom. Príbeh, ktorý táto knižka obsahuje mi pripomenul Hry o život. S tým rozdielom, že v Selekcii sa nebojuje o život ale o lásku.
     
America však už jednu lásku má. Chudobného ale statočného Aspena.  Jeho láskou si však nemôže byť istá. Do Selekcie sa príliš nehrnie prihlási sa tam až na naliehanie svojej rodiny. Nečaká, že sa tam dostane. Samozrejme, že ju vyberú a príbeh sa začína zauzľovať.
     Autorka vykreslila dievčenský svet naozaj realisticky. Predstavte si dievčatá, ktorú sú zatvorené v obrovskom zámku a ich jediný cieľ je vyhrať srdce princa Maxona. Myslím, že už vám je trošičku jasné, že táto kniha nebude o čistom kamarátstve.

America však na zámok nejde kvôli láske. Jej srdce je obsadené a vzťah s princom si vybuduje trochu inak ako väčšina dievčat. Viac však neprezradím.  V príbehu mi trochu vadili doslova debilné mená. Autorka to podľa mňa vybrala zámerne ale na mňa to nepôsobilo dobre. To, že America je meno som si uvedomila až na konci prvej kapitoly.
Napriek veľmi jednoduchej zápletke a čudným menám ma táto kniha dokázala zaujať. Je písaná čitateľne a sviežo a Aspen ešte príbeh poriadne premieša. Je to asi moja najobľúbenejšia postava v Selekcii, takže som veľmi zvedavá ako to s ním bude ďalej. Tento príbeh odporúčam všetkým, ktorí chcú niečo nové a zaujímavé a majú dosť príbehov kde sa len bojuje ale nechcú čítať presladené romantické príbehy.

Celkové hodnotenie : 4/5

Knihu si môžete zakúpiť tu
Amy Plum- Pobozkaná mesiacom 

Recenzia je na druhý diel!!! 

Autor: Amy Plumb
Vydavateľstvo:  Motto young
Rok vydania: 2014


Život Kate Mercierovej sa po smrti jej rodičov zmenil od základu. Spolu so sestrou sa presťahovali do Paríža, kde bývajú u starých rodičov. Kate si tu našla priateľa, ktorý ale nie je obyčajným smrteľníkom: Vincent je revenant.
Vďaka Vincentovi spoznáva Kate očarujúci svet, v ktorom si nájde verných priateľov. Toto nové prostredie je však tiež plné nebezpečenstva: osudom revenantov je totiž zachraňovať ľudí a bojovať proti zlým bytostiam. Vincent sa snaží vymyslieť spôsob, ako stráviť s Kate šťastný a dlhý život – a Kate sa takisto púšťa do pátrania na vlastnú päsť. Podarí sa jej rozlúštiť záhadu prastarého textu a nájsť riešenie?


Nič ma nepotešilo viac ako to, že vychádza  pokračovanie knižky Pobozkaná nocou. Veľmi som sa na túto knihu tešila a ostala som trochu prekvapená.
Kate a Vincent pokračujú vo svojom živote a Kate sa učí bojovať. Je to príjemná zmena, keďže postavu Kate si viem predstaviť  len s nosom v knihe. Prišlo mi trochu ľúto, že moja obľúbená postava Charlotte musela odísť ale prichádzajú nové postavy.  Vzťah Kate a Vincenta mi v druhej knihe prišiel nudný. Bol dokonalý a romantické duše ho ocenia ale ja nie. Chýbala mi v ňom iskra.
 Príbeh trochu oživia nové postavy. Najstarší reveranti. Inak táto kniha stratila akciu. Áno na konci knihy bude akcie ale čo ten stred?
Dej bol trochu predvídateľný. Už od začiatku ste tušili kto bude asi ten zlý a to ma naozaj veľmi sklamalo.  A tiež som si všimla veľa zdĺhavým a nudných pasáži.  
Ale aby som nebola príliš kritická, pretože to si táto kniha nezaslúži veľmi sa mi páčilo, že sme sa dozvedeli viac o historií Reverantov. 
Druhá kniha sa asi nestane mojou obľúbenou z tejto série ale napriek tomu sa teším na tretí diel. Druhá kniha skončila zaujimavo a chcem vedieť ako sa to vyvinie.


Celkové hodnotenie : 2,5/5              

Knihu si môžete zakúpiť tu


Za poskytnutie recenzných výtlačkov ďakujem vydavateľstvu albatrosmedia.

1 komentár

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.