NOVEMBERS BOOKS TIPS

utorok 11. novembra 2014

Ahojte!!! 

Ako som vám včera sľúbila dnes je tu článok o knižkách! :) 

Robyn Schneiderová - Ako sa to všetko začalo


Autor Robyn Schneiderová
Vydavateľstvo: COOBOO
Rok vydania: 2014

Ešte donedávna bol Ezra Faulkner chlapcom, ktorý mal úplne všetko – úspech u dievčat aj v škole, vyhliadku kariéry úspešného tenistu, chápavých rodičov aj partiu kamošov. O svojom ďalšom živote mal jasnú predstavu, zapadali doň konkrétni ľudia a všetko sa zdalo byť akousi samozrejmosťou. Ale to platilo len do okamihu, kým sa nestal súčasťou vážnej autonehody. A tak sa to všetko začalo... Jediný okamih, ktorý môže zmeniť úplne všetko. Vôbec by však nečakal, že práve
takáto udalosť mu otvorí oči a namiesto bezvýchodiskového konca môže byť, naopak, novým začiatkom.
Máte radi knihy Johna Greena??? Áno ? Tak pokračujte v čítaní tejto recenzie, pretože táto kniha vás zaujme.

Život často krát býva ako horská dráha. Chvíľu si hore a potom zase dole. Svoje vie o tom Ezra, ktorý z titulu kráľa plesov klesne na miesto kde sa už tituly neudeľujú. Ezra bol naozaj milý chlapec a veľa krát som s ním súcitila. Bol nepochopený spoločnosťou a chcel od života niečo viac. Potom prišla Cassidy, ktorá mu dovolila stať sa tým kým naozaj bol. Alebo nie???

Táto kniha ma neprinútila čítať ju zo zadržaným dychom a rýchlo otáčať stránky. Je to kniha od ktorej ani nečakáte, že sa tam udeje niečo akčné a napínave. Napriek tomu ju však neodložíte, pretože príbeh Ezru a Cassidy vás zaujme Ak by som si mala vybrať postavu, ktorá ma v tomto príbehu zaujala najviac bol by to Ezra. Sledovať jeho prerod bolo fascinujúce. Hlavná hrdinky Cassidy mi až tak nesadla, pretože som sa do nej nevedela vžiť. Niektoré jej rozhodnutia mi prišli nenormálne, ale aj také postavy musia byť.

Myslím, že tomuto príbehu by mali venovať pozornosť všetci, ktorí maju radi príbehy o živote, láske, priateľstve a baví ich čítať o vzťahoch. Celkové hodnotenie : 4/5

Knižku si môžete objednať aj tu


Joanna Bolouriová - Hriešny zoznam Autor: Joanna Bolouriová
Vydavateľstvo:  X.Y.Z.
Rok vydania: 2014
Skvele napísaná kniha plná humoru, ktorá nadväzuje na líniu kníh o Bridget Jonesovej, plná sexuálnej slobody. Phoebe Hendersonová je sympatická tridsiatnička. Asi pred rokom ju opustil priateľ, teda presnejšie – pristihla ho s inou ženou. A teraz je Nový rok a s ním prichádza predsavzatie. Phoebe si napíše zoznam. Hriešny zoznam desiatich vecí, ktoré by chcela v sexuálnej oblasti stihnúť. A práve toto rozhodnutie jej otvorí dvere nielen k poznaniu samej seba, ale aj k pochopeniu sveta mužov, pomôže jej zbaviť sa strachu a začať nový život.

Po dočítaní tejto knihy som mala úsmev na tvári ešte do konca dňa! Hriešny zoznam je úžasný, vtipný román, ktorý vás chytí za srdce či chcete alebo nie.

Hlavná hrdinka Phoebe zažije to čo nechce zažiť ani jedna žena. Pristihne svojho priateľa s inou!! Jej svet sa zrúti, život nemá zmysel. Phoebe si prejde všetkými štádiami rozchodu. Bohužiaľ, trvá to príliš dlho a nakoniec sa rozhodne, že začne žiť. Jej bývali Alex bol nudný chlap. Najnudnejší bol však v posteli. Phobe si uvedomí, že toho v sexe veľa nezažila tak so svojimi bláznivými kamarátkami spíše zoznam. Hriešny zoznam vecí, ktoré chce v posteli skúsiť. Chýba jej už iba partner a dobrodružstvo môže začať. 

Do tejto knihy som sa vžila veľmi rýchlo. Očarila ma už prvá kapitola.
V tejto knihe je veľmi veľká dávka novodobeho humoru. Rieši typické ženské problémi, ale originálným vtipným spôsobom. Táto kniha je trochu pikatnejšia ako som čakala, ale nepovažujem ju za erotický román. Aj sex je v Hriešnom zozname vtipný. 

Ale pozor!! Nie je to však komédia. Za vtipnou zásterkou sa ukrýva príbeh, ktorý ma v konečnom dôsledku dojal. Naozaj som hltala každú stranu tohto príbehu a veľmi som si obľúbila Olivera- najlepšieho kamaráta Phoebe. Ten chlap ma neuvetiteľnú iskru a naozaj som Phoebe závidela takého kamaráta ako je on. 

Túto knihu odporúčam naozaj všetkým dievčatám, ženám, ktoré majú radi romány, ktoré sú o láske ale nie sú presladené. Myslím, že ľútovať nebudete.

Celkové hodnotenie : 5/5
Knihu si môžete objednať aj tu

2 komentáre

  1. Tú druhú knihu by som si zrejme prečítala, vyzerá zaujímavo :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Pokud se mi tyto knihy dostanou do ruky, tak je určitě přečtu :) díky ta tip :) já ted momentálně čtu knihu od Jodi Picoult, Až na konec všech dní :) je to podobné té první, kterou zmiňuješ....na začátku se stal nějaký záhadný incident, a zemřela jedna mladá dívka, jejíž přítel přežil, a ted se bude nejspíš zjišťovat, jak a co se stalo :) jsem teprve na začátku, tak uvidíme :)

    http://fashion-lists.blogspot.cz/

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.