Zažite novy svet : ELUSION

pondelok 1. decembra 2014

Autor Claudia Gabelová & Cheryl Klamová
Vydavateľstvo: COOBOO
Rok vydania: 2014

Chcete žiť v bezproblémovom svete, kde sa splní každé vaše prianie? Chcete mať možnosť vybrať si ľubovoľné miesto na Zemi či vo Vesmíre a v okamihu sa tam ocitnúť? Chcete zabudnúť na svoj reálny život a robiť, čokoľvek chcete? V tom prípade vitajte v Elusion – v dokonalom virtuálnom svete.
Regan bola vždy veľkou zástankyňou Elusion, ešte aby nie – jej otec tento nový svet naprogramoval a jej najlepší kamarát Patrick teraz riadi firmu, ktorá túto snovú virtuálnu realitu vydáva. Avšak od otcovej nečakanej smrti do Elusion nevstúpila. Navyše sa začínajú šíriť zvesti, že celý program nie je taký bezpečný, ako tvrdia oficiálni predstavitelia firmy. A tvrdenia o jej nebezpečnosti prichádzajú aj z veľmi dôveryhodných zdrojov – napríklad od Josha, absolventa vojenskej akadémie a skvelého programátora. Regan sa pustí do vlastného vyšetrovania a postupne odhaľuje spletitú sieť lží a tajomstiev. A zistí, že bude musieť voliť medzi láskou a vernosťou… a jej rozhodnutie ovplyvní životy miliónov ľudí.


 Tento príbeh má úžasnú myšlienku. Predstavte si, že by existoval prístroj vďaka, ktorému sa ocitnete v inej realite. Môžete ísť do vesmíru, môžete ísť do všetkých krajín sveta, môžete tam byť s kýmkoľvek chcete.

Elusion bola pre mňa veľmi zaujímavá kniha. Boli tam časti z ktorým som bola nadšená a potom časti pri ktorých som sa nudila. Bohužiaľ tých nudných častí bolo viacej ako som očakávala a z toho som bola trochu sklamaná. Elusion ma naozaj zaujímavý námet, ktorý môže očariť veľa ľudí.

Z hlavných postáv ma tiež nikto nezaujal. Hlavná hrdinka Regan nemá zaujimáve myšlienky, fantáziu a ani zmysle pre humor. Všetko robí tak ako od nej očakávajú autorky a nenašla som žiadnu povahovu črtu, ktorá by bola pre ňu typická. Patrik je jej najlepší kamarát ale nezdalo sa mi, že by medzi nimi bolo nejaké silné priateľské puto. Regan sa rozhodla odhaliť či je pravda o tom, že Elusion je silno návykový alebo nie a to je vlastne aj hlavný dej knihy. Ďalšou postavou v knihe bol Josh ten je k Regan vždy úprimný a to je asi jediné čo som sa o ňom dozvedela.


Koniec bol však náhly a prekvapivý a myslím, že je to preto aby sme pokračovali s touto sériou ďalej. V každom prípade myslím si, že tento román si nájde aj svojich fanúšikov ale je skôr určený pre istú skupinu ľudí a nie pre všetkých. Takže pokiaľ máte radi romány tak trochu sciene fiction s modernou technológiou a zaujímavými myšlienkami tak ste práve našli svoju novú knihu.

Túto knihu si môžete zakúpiť tu


Celkové hodnotenie : 2/5

2 komentáre

  1. z toho obsahu som na to bola celkom navnadena, škoda.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. hmm, škoda, asi to ani nebudu zkoušet...já celkově nejsem moc fanda sci-fi, takže by to asi pro mě nebylo :(

    http://fashion-lists.blogspot.cz/

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.