RECENZIA : Samanta Youngova - India Place

štvrtok 22. januára 2015


Ahojte! 

Dnešný príspevok bude venovaný po dlhej dobe knižnej recenzii a ja som sa strašne tešila, že konečne som prečítala nejakú knihu a mala čas napísať recenziu.

Autor : Samatha Youngová
Vydavateľstvo: IKAR
Rok vydania: 2015

Niektoré činy sa neodpúšťajú. Predovšetkým v láske.
Hannah videla Marca naposledy pred piatimi rokmi. Bol jediný muž, ktorého milovala, a jediný, s ktorým strávila noc. Po tej jedinej vášnivej noci Marco bez slova zmizol a opustil Škótsko aj Hannah. Tá musela znášať následky ich zblíženia sama, neschopná nadviazať nový vzťah.
Náhoda dvojicu opäť spojí a Marco zo všetkých síl bojuje o šancu na vysvetlenie svojho konania v osudnú noc. Je odhodlaný urobiť všetko pre to, aby lásku opäť získal, a tak prenasleduje Hannah na každom kroku a prosí o odpustenie.
Práve vtedy, keď si Marco myslí, že spoločná budúcnosť je na dosah ruky, nečakané odhalenie vynesie na svetlo sveta Hannahinu bolesť, ktorú pred ním starostlivo tajila. Trpké spomienky môžu dvojicu rozdeliť skôr, ako vôbec využijú šancu na nový začiatok.

Keď čítate moje recenzie určite viete, že knihy od Samanthy mám veľmi rada. Získala si tým, že píše príbehy, ktoré vás vtiahnu do deja, že vám vychladne váš čaj a zároveň si pri nich oddýchnete a na chvíľku odídete z reality.


India place je príbehom Hannah s ktorou sme sa stretli aj v predošlých knihách od Samanthy zo série Dublin Street. No vtedy bola ešte nesmelá tínedžerka, ktorá bola tichá a trávila čas tým, že čítala ľúbostné romány. To, že jeden nie práve podarený románik prežívala, bolo iba nepriamo načrtnuté v predošlých knihách. (myslím, že to bolo v London Road ale nie som si istá)


Hannah dospela a snaží sa žiť samostatný život. Do svojho života nepustí žiadneho muža, pretože jej prvá veľká láska (Marco) ju bez vysvetlanie opustila. 
Čo sa však stane keď sa Marco takmer po piatich rokoch opäť stretne s Hannah?

Úprimne tento príbeh ma zaujal najmenej zo všetkých. Nemám rada Marca.  Jednoducho Marco nemá tú povestnú iskru ktorú mal Branden (Dublin Street)  alebo Nate (Jamaica Lane).  Obdivujem ho za to ako bojuje o Hannah aj keď vidí, že nie je schopná zabudnúť na minulosť. Napriek tomu sa jej to snaží vysvetliťť a získať si ju späť. Aj keď mi  Marco ako postava veľmi nesadol (a nestal sa mojou ďalšou platonickou knižnou láskou)  jeho príbeh je dojemný a oplatí sa vypočuť si ho.

Hannah mi trošičku liezla na nervy. Je to dievča, ktoré sa nešťastne zamilovalo a povedalo si, že k sebe nepustí žiadneho muža. Ale prečo? Sama na jednej strane hovorí, že je to už za ňou, že to bolo dávno ale napriek tomu nebola schopná pohnúť sa ďalej. Niekedy som nechápala jej nezmyselné reakcie a myšlienkové pochody. Pripomínalo mi to čítanie denníku nerozhodnej pubertiačky.


Nemôžem si však odpustiť, že mojou najobľúbenejšou postavou celého príbehu sa stal Cole. Malý chlapec s ktorým sme sa stretli v London Road je už dospelý  muž a len tak náhodou je neuveriteľne rozkošný!  Dúfam, že sa jedného dňa dočkáme aj jeho príbehu.


Tento príbeh však nehodnotím ako zlý.
  Medzi hlavnými hrdinami chýbala chémia ale napriek tomu Samantha vedela napísať príbeh, ktorý má čo povedať. 

Táto kniha je iná ako všetky ostatné. Je viac emotívna, dramatická a úprimne som pri niektorých častiach chcela plakať. Osud Hannah a Marcovi nikdy neprial. Musia prekonať ešte veľa prekážok, aby našli svoje šťastie. A nájdu ho vôbec? 


Pokiaľ to chcete zistiť objednajte si knihu napríklad tu

Za poskytnutie recenzneho výtlačku ďakujem vydavateľstvu Ikar. 

3 komentáre

  1. velmi ma bavi citat tvoje recenzie a pekne si to aj graficky upravila kniha ma zaujala celkom citala som zatial iba jamaica lane ono to na seba nadvazuje?

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Nie príbehy nenadväzujú ale lepšie sa ti bude čítať postupne Dublin Steet, London Road, Jamaica Lane a India Place :)

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.