Jasinda Wilderová - Alfa

štvrtok 19. februára 2015

Autor : Jasinda Wilderová
Vydavateľstvo : Ikar
Rok vydania : 2015

Keď sa to stalo prvý raz, pripadalo mi to ako zázrak. Účty sa mi kopili a dosahovali takú výšku, akú by sa mi nikdy nepodarilo splatiť. Za mamu v sanatóriu, bratovo školné, moje školné, nájomné, elektrina. Všetko ležalo na mojich pleciach. A okrem toho som práve prišla o prácu. Nemala som nádej, na účte mi nezostali žiadne peniaze, nebola šanca, že by som si našla ďalšiu prácu. A potom odrazu, keď som stratila už aj poslednú nádej, našla som v schránke obálku. Bez spiatočnej adresy. Vpredu bolo napísané moje meno a vnútri bol šek na desaťtisíc dolárov. Stačili by na zaplatenie všetkých mojich účtov a niečo by mi ešte aj zostalo, kým si nájdem prácu. Mohla by som sa sústrediť len na školu. Keby ste dostali taký záhadný šek, ktorý by postačil na všetky vaše výdavky, nedali by ste si ho vyplatiť?
Ja som to urobila.
Po roku mi ktosi zaklopal na dvere.


Mladá Kyrie je dievča, ktoré to nemalo ľahké. Hneď po škole jej otec záhadne zomrel a jej mama sa zbláznila. Tak Kyrie nestávalo nič iné iba stať sa živiteľkou rodiny. Bohužiaľ, príde o prácu a zúfalstvo ju pohltí. No potom sa to stane. Niekto jej začne posielať tučné bankové šeky a Kyrie má odrazu peňazí dosť pre celú rodinu.  


No po jednom roku si po ňu príde tajomný muž, že je čas vyúčtovania a Kyrie hlúpo poslúchne a nechá sa odviesť z vlastného bytu niekam...vlastne ona ani nevie kam.

Nechcem vám prezrádzať identitu pána Tajomného, lebo práve na ňom je celý príbeh postavený.. Kyrie nevie kto to je, pretože ju núti nosiť šatku. Nemôže ho vidieť. Je z toho vystrašená ale pomaly sa jej táto hrá začína páčiť. Pán Tajomný nechce nič iné iba ju vlastniť! Chce, aby ho poslúchala! A presviedča ju, že sa jej to bude páčiť. No neviem ako vy ale keby som sa ja dostala do takejto situácie tak utekám kade ľahšie kým sa dá.


Na môj vkus je celá táto zápletka trošku hlúpa a nereálna. Pán Tajomný je bohatý muž, ktorého ani google nenájde a Kyrie asi nemá pud sebazáchovy. Je živiteľka rodiny! Tak prečo sa len tak jednoducho dala odviesť preč! 


Napriek mierne hlúpej zápletke tento príbeh mal dej. Aspoň po prvú polku. Potom sa to však zmenilo iba na porno. No na konci sa už kniha začala čítať ľahšie, pretože prichádzala moja najobľúbenejšia časť na knihách. Rozuzlenie! Všetky prázdne miesta sa začali zapĺňať a príbeh opäť nabral akotakú dejovú líniu. (Keď je takmer každá kapitola iba o sexe tak sa tam toho veľa s dejom neudeje) 

Tento príbeh je typický erotický román dnešnej doby. Chudobné dievča, bohatý muž, nejaké to tajomno, luxus a veľa sexu. Myslím, že táto kniha nerozbúri vody medzi erotickými románmi, ktorých už u nás vyšlo neúrekom ale určite si nejakých fanúšikov nájde. Autorka píše veľmi čitateľne, ľahko a sviežo a je dobrá rozprávačka.  Kniha obsahuje trošku viac vulgarizmov akoby sa dalo čakať. Túto knihu odporúčam ako také oddychové čítanie keď nečakáte, že sa stane niečo čo vám vyrazí dych.

Pokiaľ vás kniha zaujala objednajte si ju tu

2 komentáre

  1. Vypada docela zajimave, mozna se po ni podivam :-)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. tak trochu mi to pripadá ako 9 a pol týždňa (film), :D ale ja na taketo knihy teda moc niesom :D

    Pozývam ťa do Giveaway u mňa na blogu:
    http://byfoxygreen.blogspot.sk/2015/02/buy-or-win-3-giveaway.html

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.