(ne)Valentinske knižne odporučanie

štvrtok 5. februára 2015

Ahojteee!!! 

Písali sme mi na blogu, na maily, že sa tešíte na recenzie a že kedy budú! Ospravedlňujem sa, že som niektorým neodpísala ale naozaj som nemala čas čo ma mrzí. No dnes vám to vynahradím hlavne vám milovníčkam kníh. Pripravila som si pre vás dve romantické (možno aj valentínske) knižky. Jedna vás zahreje pri srdci a druhá šokuje.
No a aj pre neromantické duše mám prichystanú recenziu na pokračovanie úspešného romanu Prvých 100!
Taaakže sa pohodlne usaďte a ideme na noooooooo!! :) 

Cecelia Ahernová - S láskou Rosie


Autor : Cecelia Ahernová
Vydavateľstvo:  motto
Rok vydania: 2015


Túto recenziu nezačneme anotáciou ale rovno mojim pohľadom na ňu, dúfam, že vám to neprekáža.

 Cecelia je jedna z mojich obľúbených autoriek. Jej knihy ma veľmi bavia a väčšinou aj dojmú. Preto som sa na knižku s Láskou Rosie tešila asi najviac zo všetkých kníh!! A myslím, že som sa netešila zbytočne.

Knižka s Láskou Rosie je písaná formou mailov, listov, smsiek, správ na chate a podobne. Na začiatku ma to trochu odrádzalo ale časom som si zvykla a cítila som sa ako Rosie, ktorá píše svojmu Alexovi a číta jeho odpovede.   


Rosie a Alex sú najlepší kamaráti od plienok. Sedeli spolu v lavici a všetkým si preskákali spoločne. Jedného dňa sa Alex musí odsťahovať a Rosie ostáva sama v malom mestečku kde spolu vyrastali. No ich priateľstvo to prežije a Alex je s Rosie stále v kontakte prostredníctvom mailov.

Rosie a Alex začínajú žiť život oddelene ale ich osudy sú stále spojené. Rosie bola tá, ktorá to mala v živote oveľa ťažšie ako Alex ale napriek tomu ho podporuje v hocičom. Je to jednoducho dievča, ktoré bude stále vašou najlepšou priateľkou.

Alex a Rosie boli jednoducho stvorení jeden pre druhého. Bohužiaľ, osud to chcel inak. Strach z toho, že láska zničí priateľstvo bol príliš veľký. Nechcem príliš spoilerovať lebo dej v knihe ide naozaj veľmi rýchlo a nikomu nechcem kaziť zážitok z knihy.

Celú knihu pozorujeme hlavné postavy a ich život. Prostredníctvom Alexa a Rosie sa stretávame s novými postavami, ktorých životný príbeh je tiež zaujimavý. Naprikad príbeh Rosinej sestry či brata. Táto kniha vo vás zaručene vyvolá neuveriteľne veľa emocií a nebudete ju vedieť odložiť. 

S Láskou Rosie odporúčam všetkým, ktorý hľadajú vtipný nenáročný román. A kniha je určite aj pre tých, ktorí sa boja vyznať niekomu lásku. Možno keď si prečítate túto knihu pochopíte.

Knihu si môžete objednať tu
Emma Marsová - Hotel v Paríži Izba č. 1 


A teraz prejdeme od príjemnej romantiky k inej šálky kávy... 

Autor : Emma Marsová
Vydavateľstvo: x.y.z
Rok vydania: 2014

Prvý diel erotickej trilógie je francúzskou „odpoveďou“ na Päťdesiat odtieňov sivej.
Šarmantná Francúzka Annabelle chce skončiť s prácou spoločníčky, pretože sa bude vydávať. Jej budúci manžel David je vplyvný a bohatý muž a o jej práci nič netuší. Na poslednej schôdzke Annabelle s hrôzou zistí, že jej klientom je charizmatický Louis, Davidov brat. Po tomto stretnutí dostáva pozvania na intímne stretnutia do hotela Charmes, kde je každá izba venovaná nejakej známej francúzskej kurtizáne, a musí splniť niektorú z erotických predstáv neznámeho milenca, ktorý úzkostlivo skrýva svoju totožnosť.
Je to Louis? Čo by na to povedal budúci manžel?!
Šteklivý román Hotel v Paríži: izba č. 1 je dokonalou kombináciou romantiky a erotiky. Zaplaví všetky zmysly horúcimi predstavami, ktoré strhnú do hlbín nepreskúmanej rozkoše. Kto by nepodľahol...? 

Do čítania tejto knihy som už išla s tým, že ma čaká presladený román o chudobnom dievčati, ktoré mimochodom hlavná hrdinka je a bohatom chlapovi, ktorý je náš hlavný mužský predstaviteľ. Tak je táto kniha niečím iná a originálna? Myslím, že hej!!! Takže neprestávajte čítať.

Táto kniha ma niekde na obale napísane, že je to francúzska odpoveď na päťdesiat odtieňov sivej a ja naozaj nerozumiem prečo. Tieto dve série majú spoločne asi iba dve slová a to – erotický román. To, že hlavný protagonista je bohatý muž a hlavná hrdinka je chudobne dievča nepočítam. Päťdesiat odtieňov je oproti Hotelu v Paríži, príliš jednoduchý a predvídateľný, ale nechcem tu porovnávať tieto dva romány.  

Hotel v Paríži je príbeh, ktorý má v podstate všetko čo by mal dobrý román obsahovať. Romantiku. Napätie. Tajomstvo. A nebojím sa povedať, že táto kniha má v sebe aj psycho prvky.
Na štýl akým je kniha písaná som si musela dlho zvykať a myslím, že som si ani tak úplne nezvykla. Začiatok bol hektický a pomotaný. Často som sa strácala v deji čo ma od čítanie často odrádzalo. A celkovo sa mi zdá, že príbeh sa rozbiehal veľmi pomaly. Tiež neviem či je to chyba autorky alebo prekladateľa ale miestami tam boli veľmi nelogické pasáže a postavy si protirečili.

Hlavná hrdinka Annabel mi pripadala naivná a na svoj vek nedospelá a veľmi veľká perverzáčka. Jej snúbenec David tiež nepatrí do mojej krvnej skupiny. Obidvaja sú takí nemastní neslaní a ja im ich „lásku“ vôbec neverím.. Davidov brat je asi jediná postava, ktorá príbeh okorenila. Zápletka však bola zaujímavá.  


V každom prípade verím, že táto kniha si nájde svojich fanúšikov, ale určite nie je pre každého. Takže pokiaľ máte radi príbehy v ktorých nájdete veľa vnútorných monológov, nevadí vám vulgárnosť, perverznosť a bavia vás denníčkové príbehy tak gratulujem – našli ste svoje víkendové čítanie. 

Pokiaľ vás kniha zaujala objednajte si ju napriklad tu


Kass Morganová - 21. deň

Autor : Kass Morgan
Vydavateľstvo:  COOBOO
Rok vydania: 2015

Už stovky rokov na Zem nikto nevkročil – až doteraz. Od pristátia stovky odsúdencov uplynulo už 21 dní. Sú to jediní ľudia, ktorí žijú na planéte... alebo si to aspoň myslia. Tvárou v tvár neznámemu nepriateľovi sa Wells pokúša udržať skupinu pohromade. Clarke sa zatiaľ snaží odhaliť tajomstvo údajne opustenej planéty a pomôcť Bellamymu nájsť jeho sestru – bez ohľadu na možné následky. A na vesmírnej stanici musí Glass podstúpiť neľahkú voľbu medzi životnou láskou a samotným životom. V tomto vzrušujúcom pokračovaní knihy Prvých 100 autorka odhaľuje neuveriteľné tajomstvo, spochybňuje všetky základné istoty a testuje pevnosť ľudských vzťahov. A ak chce sto odsúdencov prežiť, musia si uvedomiť, že existuje len jediné riešenie – zabudnúť na všetky spory a spolupracovať.

Na pokračovanie knižky Prvých 100 som sa veľmi tešila. Väčšinu ľudí okolo mňa očaril seriál podľa tejto knihy, ktorý vysiela americká televízia CW. No mňa nie. Videla som asi desať dielov a neviem si pomôcť ale neláka ma dopozerať ho. Knihe sa podľa nevyrovná. A možno je to tým, že moja obľúbená postava Glass sa v seriály neobjavila. (aspoň ja som ju tam nezaregistrovala)

Ako to teda vyzerá na Zemi? Dobrák Wells sa snaži udržať všetkých pokope a v mieri, jeho láska Clarke sa zbližuje zo Zemou a aj s Bellamym, ktorý hľadá svoju mladšiu sestru Octaviu.  A vo vesmíre na vesmírnej stanici sa zásoby vzduchu stále zmenšujú a Glass sa musí rozhodnúť či si vyberie lásku alebo život.  


Príbeh začína presne tam kde sa skončil. Prvých 100 mal celkom slušný začiatok, ale mám pocit, že 21.deň je trochu slabšia káva. Na jednej strane dostaneme veľa odpovedí na otázky z prvej knihy ale na druhej strane v knihe je málo prekvapivých momentov. 

Zem bola bez ľudskej rasy niekoľko rokov – mohli sa tam pre mňa za mňa objaviť aj dinosaury alebo niečo čo by vám vyrazilo dych! No zatiaľ som tam nič také nestretla.

Ale aby som nebola úplne zlá, pretože táto kniha si to nezaslúži mám pre vás dobré správy. Kass si pre nás na koniec pripravila veľa nečakaných zvratov. Posledné kapitoly sa čítali samé.
Túto knižku odporúčam všetkým fanúšikom seriálu a pokiaľ seriál a ani knihy nepoznáte tak určite začnite najskôr čítať knihu a až potom seriál. 

5 komentárov

 1. Diky za tipy, prvni dve knizky si urcite pridam na seznam k precteni :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. určitě si něco vyberu a přečtu, jen ještě nevím co :D :)

  PS: Právě u mě na blogu probíhá GIVEAWAY :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Já čtu teď Petrolejové lampy a taky jsem moc spokojená :) I když už je to dost stará knížka.

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.