Alice Osemanová - Solitaire

pondelok 23. marca 2015Ahojte! :) 
Konečne vám prinášam nejakú knižnú recenziu tak dúfam, že vás moja recenzia zaujme. Aj keď
upozorňujem, že táto kniha nemusí sadnúť každému! :)


Autor : Alice Osemanová
Vydavateľstvo : COOBOO
Rok vydania : 2015Tori Springová mi ako postava prílíš nesadla. Na začiatku príbehu som ju dokonca nemala ani rada.
Nemá rada knihy aj napriek tomu, že študuje literatúru a jej otec jej hlúpo dáva knihy, ktoré si Tori musí prečítať. Ona ich však hodí na kôpku v izbe a z vysoka na ne kašle. No a aby bolo tých dôvodov prečo si neobľúbiť hlavnú hrdinku viac tak vám ešte nejaké prezradím. Nemá rada Pýchu a predsudok a všetky knihy jej vlastne pripadajú hlúpe, je pesimistka veľkého kalibru. Pri čítaní jej vnútorných monológov vás prejde chuť žiť. A v posledný dôvod všetko si neuveriteľne zbytočne komplikuje. 

Jej nový kamarát Michael je však pravý opak Tori. Tori ja ne neho protivná akokeby jej vyvraždil celú rodinu a on napriek tomu nechce nič iné iba úprimne kamarátstvo. Je to naozaj milý chlapec, ktorý pôsobí tak trochu psychopaticky. (áno viem táto veta si protirečí a je dosť mätúca ale verte mi keď sa začítate do príbehu pochopíte ju) 

Už dlho som nečítala knihu, ktorá by bola písaná takýmto spôsobom. Je to príbeh o tínedžeroch, ktorí chodia na strednú a sú znudený životom. A preto tu je Solitaire. Nikto nevie kto ten tajomný blog vedie a prečo! 

Prvá časť knihy sa mi veľmi páčila a príbeh ma naozaj pohltil ale v druhej časti som bola trochu nemilo prekvapená. Príbeh bol plný sťažovania sa hlavnej hrdinky, obviňovania a plakania. Koniec knihy mi prišiel až príliš otvorený a mala som pocit, že ešte nie je všetko uzatvorené ale v podstate som bola rada, že som knihu dočítala.

Táto kniha nesadne každému ale určite by som ju odporúčala ľuďom, ktorý majú radi romány, ktoré sú tak trochu iné a miestami nepredvítateľné.Pokiaľ vás kniha zaujala možete si ju zakúpiť tu

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Albatrosmedia.

3 komentáre

 1. kniha vyzerá dosť zaujímavo, ale myslím, že patrím zrovna medzi tých, ktorým by nesadla :D

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Síce sa hovorí nesúď knihu podľa obalu, ale musím povedať, že aspoň obal sa mi veľmi páči. Mňa síce tento typ príbehu vždy zaujme, ale ťažko sa mi číta a tá pochmúrnosť sa dosť odráža na mojej nálade.
  Sponkabob♥

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Knížka vypadá zajímavě, možná se po ní podívám :)

  http://lifewithpett.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.