Cecelia Ahernová - Kdybys me teď videla

nedeľa 1. marca 2015Autor : Cecelia Ahernová
Vydavateľstvo : motto
Rok vydania : 2015

On je neviditeľný, ona neverí na lásku. Mohlo by im to vyjsť?
Táto kniha je iná. Takže začnem takto:
-nie je to typický romantický príbeh
-nie je to fantasy kniha ale prvky nadprirodzeného v nej budete cítiť
-nie je určená pre ľudí, ktorí sa nedajú pohltiť fantáziou

Elizabeth neverí na lásku. Stará sa o svojho synovca,  pretože jej sestra je nezodpovedná a na všetko kašle. Jej synovec Luke je malý vnímavý chlapček, ktorý spozná nového kamaráta Ivana. Problém je v tom, že nikto okrem neho Ivana nevidí. Elizabeth sa vôbec nepáči, že jej synovec si vymýšľa imaginárnych priateľov no dúfa, že z toho čím skôr vyrastie. Ale potom sa to stane! Elizabeth začne Ivana vidieť tiež! 


Knihy od Cecelie ma jednoducho nikdy neprestanú baviť. Vždy vie vytvoriť originálny príbeh a aj z obyčajných ľudí urobiť neobyčajných. Veľmi sa mi páčia myšlienka, ktorú Cecelia v tejto knihe vymyslela. Vytvorila skupinu dospelých, ktorých videli iba deti, ktoré potrebovali priateľov. Páči sa mi originálna myšlienka dospelých kamarátov – nie detských.  Spôsob akým sa Elizabeth zamilovala do Ivana bol veľmi pekný. Celá kniha mi prišla nenásilná, nevinná, detská a vtipná. No celú dobu vieme, že medzi nimi niečo nesedí. Ivan je imaginárny čo znamená vymyslený ale Elizabeth napriek tomu verí, že je skutočný. Práve myšlienka na to ako to medzi nimi dopadne vás donúti dočítať knihu do konca.

 Je to taký malý návrat do detských čias keď ste verili, že filmová hviezda do ktorej ste sa zamilovali vám vašu lásku opätuje.
Táto kniha mi otvorila oči a obnovila vo mne veci na ktoré som už dávno zabudla. Na svoje detstvo. Preto odporúčam túto knihu všetkým, ktorí sú uponáhľaný a nemajú čas zastaviť sa a uvedomiť si aký je život vlastne krásny.

Za poslanie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Albatrosmedia.

Knihu si môžete objednať tu


9 komentárov

 1. Kniha vypada opravdu zajimave, poputuje na muj preplneny seznam k precteni :-D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Děkuji za tip! Já četla minulý měsíc S láskou, Rosie (dokonce ve slovenštině :))) A tak se vrhnu i na tuto! :-)) Skills of Art

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Obdivujem ťa, že máš tak veľa času na čítanie kníh ♥ Zaujímalo by ma, kde všetky tie knihy skladuješ? :D či si ich požičiavaš?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ver mi toho času nie je tak veľa ale na dobrú knihu si nájdem vždy čas či už cez voľnu hodinu alebo cestou do školy :) Na knihy som si nedávno dala u stolára urobiť knižnicu takže miesta zatiaľ mam dosť :) a väčšinou si knihy kupujem alebo ich dostanem na recenziu ale samozrejme niektoré sú aj požičané :)

   Odstrániť
  2. A nespravila by si nejaký článok alebo aspoň nejaké fotky koplet tvojej knižnice? Veľmi by ma zaujímalo ako to máš :)

   Odstrániť
  3. myslím, že je to dobrý nápad mohla by som to skúsiť spraviť :) uvidím či bude video alebo článok podla toho ako budem mať čas :)

   Odstrániť
  4. Teším sa :) a ešte by som mala jednu otázku k videu ak teda moc neotravujem :D videla som že vedľa seba na posteli si mala položený foták, s čím točíš v tom prípade ak nie foťákom? :)

   Odstrániť
  5. Neotravuješ :) moja zrkadlovka nevie točiť videa tak zatiaľ točím na mobil a ak sa videa uchytia tak porozmyšlam, že si zaobstaram kameru :)

   Odstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.